Ντεμπούτο με ισοπαλία ο Αναστασίου στη Ρόντα

Τον πρώτο βαθμό του στην Eredivisie πανηγύρισε ο Γιάννης Αναστασίου με τη Ρόντα.

Ισόπαλος 1-1 αναδείχθηκε ο Γιάννης Αναστασίου στο ντεμπούτο του στην άκρη του πάγκου της Ρόντα στην Eredivisie.

Η Ρόντα υποδέχθηκε τη Χέρακλες στο Κερκράντε, σε μία αναμέτρηση με ελάχιστες ευκαιρίες και ένα πρώτο γκολ που ήρθε σε μία ανύποπτη φάση από τον Γίροσλαβ Ναβρατίλ για τους φιλοξενούμενους.

Οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την απόδοσή τους στο 2ο ημίχρονο, έχασαν ευκαιρίες με τον Ντάνιελ ντα Σίλβα, ενώ στο 60' είχαν δοκάρι με τον Αντίλ Αουασάρ.

Ο Ολλανδός μέσος κατάφερε να σκοράρει 13 λεπτά αργότερα και να ισοφαρίσει σε 1-1.

Στον πάγκο κάθισε για τη Ρόντα ο Αμπντούλ Ατζαγκούν, ενώ ο Κύπριος επιθετικός Νέστορας Μυτίδης αγωνίστηκε για 55' λεπτά.