Νίκη με... διπλή ανατροπή η Μάλαγα

Τι κι αν βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ; Η Μάλαγα πέτυχε μυθική ανατροπή επί της Σπόρτινγκ Χιχόν και πήρε το τέταρτο τρίποντο στην έδρα της. Δείτε σε βίντεο πως διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

Ματσάρα στο "Rosaleda". Η Χιχόν άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Βιγκέρα, όμως ο Φορμάλς ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Στο 49ο λεπτό, ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι πήραν πάλι το προβάδισμα και όλα έδειχναν πως ο... διακόπτης είχε πέσει.

Η Μάλαγα παρόλα αυτά βρήκε δυνάμεις και ισοφάρισε σε 2-2 στο 65', ενώ στο 78ο λεπτό έγινε το 3-2 με τον Σάντος.

Ολυμπιακός

Ξορκίζοντας τον Κόντε

Ο Γιάννης Φιλέρης θυμάται το γκολ του Κόντε και πιστεύει ότι το φάντασμα του προ 20ετίας αποκλεισμού ξορκίστηκε οριστικά από το ευτυχισμένο Καραϊσκάκη στο 3-1 του Φορτούνη.