Ο ΝΟ Χαλκίδας Κυπελλούχος ήρεμων νερών

Έναν ακόμα τίτλο πρόσθεσε στη συλλογή του ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδας, καθώς μετά την κατάκτηση του Κυπέλλου σλάλαμ αναδείχτηκε Κυπελλούχος και στα ήρεμα νερά.

Έναν ακόμα τίτλο πρόσθεσε στη συλλογή του ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδας, καθώς μετά την κατάκτηση του Κυπέλλου σλάλαμ αναδείχτηκε Κυπελλούχος και στα ήρεμα νερά.

Ο ΝΟΧ κατέλαβε την πρώτη θέση στη βαθμολογία των συλλόγων που συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Κύπελλο ήρεμων νερών «Δημήτρης Παπανικολάου» που διεξήχθη στον Σχινιά, συγκεντρώνοντας 657 βαθμούς, αφήνοντας δεύτερο τον Ναυτικό Αθλητικό Σύνδεσμο με 466,50β. και τρίτο τον Ναυτικό όμιλο Χανίων με 374,50β.

Αναλυτικά οι τρεις πρώτοι ανά κατηγορία

1000μ. Άνδρες

Κ2: 1. Κατώγιας- Δεβριάδης (Ν.Ο.Τ.Κ.), 2. Νικολάου- Καζάζης (Ο.Φ.Π.), 3. Καλοπίσης- Παύλου (Ν.Α.Σ.).

Κ4: 1. Λυμπέρης- Παύλου- Καλοπίσης- Πασαδέλης (Ν.Α.Σ.), 2. Παπασάββας Μ.- Παπασάββας Σ.- Σειρηνάκης- Γκούσαρης (Ε.Ν.Ο.Α.), 3. Νικολάου- Χριστογιάννης- Καζάζης- Βασιλάκης (Ο.Φ.Π.).

C1: 1. Κιλιγκαρίδης (Καλαμαριά), 2. Λαυρεντιάδης (Ι.Ο.Θ.), 3. Λαγγάς (Ε.Ν.Ο.Α.)

Κ1: 1. Παπανδρέου (Ν.Ο.Σ.), 2. Νικολάου (Ο.Φ.Π.), 3. Βερενίδης (Ι.Ο.Θ.).

1000μ. Γυναίκες

Κ2:
1. Λαζαρίδου- Μπάθα (Ν.Ο.Κ.), 2. Γκιαούρη- Τσαμοπούλου (Χαλκίδα), 3. Βασιλάκη- Μάνου (Ο.Φ.Π.).

Κ1: 1. Αλεξοπούλου (Ν.Α.Σ.), 2. Ζελιώτη- Σούζου (Ν.Α.Σ.).

500μ. Άνδρες

C2: 1. Κιλιγκαρίδης- Αρβανιτάκης (Καλαμαριά), 2. Σταυριανίδης- Σαπλαχίδης (Ι.Ο.Θ.).

Κ2: 1. Νικολόπουλος- Κυριακούλης (Ν.Α.Σ.), 2. Κατώγιας- Δεβριάδης (Ν.Ο.Τ.Κ.), 3. Μπίμπης- Κοντιζάς (Ν.Α.Σ.).

Κ4: 1. Κοντιζάς- Πασαδέλης- Μπίμπης- Καλοπίσης (Ν.Α.Σ.), 2. Λυμπέρης- Γκιβίσης- Πιπιτσούλης- Σπυρίδων (Ν.Α.Σ.), 3. Χριστογιάννης- Καζάζης- Βασιλάκης- Κρανάς (Ο.Φ.Π.).

Κ1: 1. Παπανδρέου (Ν.Ο.Σ.), 2. Βερενίδης (Ι.Ο.Θ.), 3. Μαντζιώκας (Ν.Ο.Β.).

C1: 1. Κιλιγκαρίδης (Καλαμαριά), 2. Αρβανιτάκης (Καλαμαριά), 3. Αποστολόπουλος (Ν.Ο.Τ.Κ.)

500μ. Γυναίκες

Κ1: 1. Αλεξοπούλου (Ν.Α.Σ.), 2. Ζελιώτη- Σούζου (Ν.Α.Σ.), 3. Καπακλή Ευ. (Χαλκίδα).

Κ2: 1. Μπαρδακλή- Καπακλή Ευ. (Χαλκίδα), 2. Λαζαρίδου- Μπάθα (Ν.Ο.Κ.), 3. Γκιαούρη- Μαντά (Χαλκίδα).

200μ. Άνδρες

Κ2: 1. Νικολόπουλος- Λαδάς (Ν.Α.Σ.), 2. Μαντζιώκας- Γεωργούλας (Ν.Ο.Β.), 3. Περατικός- Γούλας (Χαλκίδα).

C2: 1. Λαυρεντιάδης- Σπυριδωνίδης (Ι.Ο.Θ.), 2. Σταυριανίδης- Σαπλαχίδης (Ι.Ο.Θ.).

Κ1: 1. Παπανδρέου (Ν.Ο.Σ.), 2. Παπασάββας (Ε.Ν.Ο.Α.), 3. Λαδάς (Ν.Α.Σ.).

C1: 1. Λαυρεντιάδης (Ι.Ο.Θ.), 2. Αρβανιτάκης (Καλαμαριά), 3. Σταυριανίδης (Ι.Ο.Θ.).

200μ. Γυναίκες

Κ1: 1. Αλεξοπούλου (Ν.Α.Σ.), 2. Μπαρδακλή (Χαλκίδα), 3. Μπουζίκου (Ν.Ο.Τ.Κ.).

Κ2: 1. Μπαρδακλή- Καπακλή Ευ. (Χαλκίδα), 2. Λαζαρίδου- Μπάθα (Ν.Ο.Κ.), 3. Μπουζίκου- Παναγιωτίδη (Ν.Ο.Τ.Κ.).

Longread

Οι 11 κορυφαίοι Βραζιλιάνοι της Ελλάδας

Το Contra.gr επέλεξε και σας παρουσιάζει τους 11 καλύτερους Βραζιλιάνους που έχουν αγωνιστεί στην Ελλάδα. Χωρίς σύστημα, με τον Πάουλο Κάμπος στον πάγκο! Ψηφίστε τον κορυφαίο κατά τη γνώμη σας!