"Άγγιξε" το double-double ο Αντετοκούνμπο

Για ένα ακόμη παιχνίδι ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ο κορυφαίος για τους Μιλγουόκι Μπακς, όμως δεν κατάφερε να αποτρέψει την ήττα με 102-86 κόντρα στους Τορόντο Ράπτορς.

giannis

Μια εύκολη νίκη κόντρα στους Μιλγουόκι Μπακς πήραν οι Τορόντο Ράπτορς με 102-86. Η ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο δεν κατάφερε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να πάρει τον έλεγχο, την ώρα που οι "δεινόσαυροι" έδειχναν αποφασισμένη να σταματήσουν το σερί 5 ηττών που "έτρεχαν".

Η αντεπίθεση για το Μιλγουόκι έγινε στην τρίτη περίοδο, μειώνοντας τη διαφορά στους 7 πόντους (77-70), ωστόσο οι αντίπαλοί τους έδειξαν σοβαρότητα και "καθάρισαν" το ματς, υποχρεώνοντας τα "ελάφια" στην έβδομη ήττα τους στα τελευταία 8 παιχνίδια!

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είδε την άμυνα των Ράπτορς να είναι προσαρμοσμένη πάνω του, αλλά παρόλα αυτά κατάφερε να τελειώσει τον αγώνα με 19 πόντους με 7/15 σουτ, 5/8 βολές, 6 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 κοψίματα. Πρώτος σκόρερ των Μπακς ήταν ήταν ο Τζαμπάρι Πάρκερ με 21 πόντους, ενώ για τους Ράπτορς κορυφαίος ήταν ο Κάιλ Λάουρι με 32 πόντους και ακολούθησε ο Νόρμαν Πάουελ με 19.

Στην παράταση ήρθε η ήττα των Σακραμέντο Κινγκς του Κώστα Κουφού κόντρα στους Ιντιάνα Πέισερς με σκορ 115-111 (104-104).

Ο Έλληνας σέντερ που αγωνίστηκε για 27:58 ήταν καλός και τελείωσε το ματς με 9 πόντους , 12 ριμπάουντ και μόλις 1 λάθος.