Εικόνα από τους "νέους" του ΠΑΟΚ

Δείτε videos από το ματς ΠΑΟΚ-Κόροιβος και πάρτε μια "γεύση" από καλάθια που πέτυχαν φετινά αποκτήματα του "Δικεφάλου".

Πήρε την νίκη (με 92-74) ο ΠΑΟΚ απέναντι στον Κόροιβο στο πρώτο του φιλικό προετοιμασίας καθώς... σοβαρεύτηκε αμυντικά στο δεύτερο ημίχρονο (το σκορ στο 20' ήταν 41-42) και έτσι κατάφερε να "ανοίξει" την διαφορά.

Ιδιαίτερα θετικό στοιχείο ήταν η αγωνιστική παρουσία των Ντούβνιακ και Βασιλειάδη στο πρώτο ημίχρονο καθώς απέδιδαν σαν να... μην χρειάζονται γενικώς χρόνο προσαρμογής και αποτελούσαν τους πρώτους σκόρερ των "ασπρόμαυρων" (στο πρώτο 20λεπτο).

Οσο για τους Τέπιτς και Μάρκοβιτς (τα άλλα δύο φετινά αποκτήματα); "Ανέβηκαν" στο δεύτερο ημίχρονο... Δείτε παρακάτω videos από το ματς του ΠΑΟΚ με τον Κόροιβο και κάποια καλάθια από τα νέα αποκτήματα της ομάδας.