"Εξωγήινος" Χάρντεν με... εξηντάρα!
Ιστορία έγραψε στο ματς κόντρα στους Ρόκετς ο Τζέιμς Χάρντενς, ο οποίος σημείωσε το 1ο triple-double με 60αρα στο ΝΒΑ!
![Houston Rockets guard James Harden reacts after making a 3-pointer during the first half of an NBA basketball game against the Phoenix Suns, Sunday, Jan. 28, 2018, in Houston. (AP Photo/Eric Christian Smith)](https://www.contra.gr/img/4439/7424619/239000/w460/460/harden.jpg)
Την "μαγεία" των Μάτζικ "έκλεψε" ο Τζέιμς Χάρντεν, ο οποίος έκανε μια μυθική εμφάνιση και οδήγησε τους Χιούστον Ρόκετς στη νίκη με 114-107, σημειώνοντας 60 (!) πόντους.
Ο "Μούσιας" είχε 19/30 σουτ, 17/18 βολές, 10 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 4 κλεψίματ ακαι 1 κόψιμο, σημειώνοντας το πρώτο triple-double με 60αρα στην ιστορία του ΝΒΑ! Μάλιστα, ο Χάρντεν δεν έβαλε απλώς πάνω από τους μισούς πόντους των Ρόκετς .
Σημείωσε περισσότερους πόντους από την βασική πεντάδα των Μάτζικ, η οποία τελείωσε τον αγώνα με 56 πόντους!
Συγκλονιστικός. Δείτε τα highlights του Χάρντεν στο ματς: