Η τύχη των Μπακς στα χέρια του Γιάννη, αλλά...

Τρίτη συνεχόμενη φορά που οι Ιντιάνα επικράτησαν των Μπακς με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο σε δύο περιπτώσεις να χάνει την ευκαιρία να δώσει το... φιλί της ζωής στην ομάδα του. Το τελικό 92-89 κράτησε το Μιλγουόκι στην 7η θέση της Ανατολής.

Νέα ήττα για τους Μπακς από τους Πέισερς στην Ιντιάνα, η τρίτη συνεχόμενη, με 92-89 και έναν Γιάννη Αντετοκούνμπο να αστοχεί σε δύο περιπτώσεις, χάνοντας την ευκαιρία να κρατήσει στο παιχνίδι την ομάδα του.

Ο "Greek Freak" πραγματοποίησε νταμπλ νταμπλ, ωστόσο για τα δικά του στάνταρτ κινήθηκε χαμηλά, σκοράροντας 18 πόντους με 7/16 σουτ, 4/5 βολές, 12 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 5 κοψίματα στα 37 λεπτά που αγωνίστηκε στο σύνολο.

Στο 90-89 ο Giannis αστόχησε από τα 4 μέτρα για να βάλει την ομάδα του μπροστά στο σκορ, ενώ και στην εκπνοή του αγώνα ήταν αυτός που πήρε την τελευταία επίθεση με στόχο να πάει το ματς στην παράταση, ωστόσο κι σε αυτή την περίπτωση ήταν άστοχος.

Photo Credits: AP Photo/AJ Mast