X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Κολοσσός-Λαύριο 61-72

Σε ένα ματς που είχαμε διακοπή στο δεύτερο δεκάλεπτο λόγω πτώσης του ρεύματος, το Λαύριο νίκησε 72-61, υποχρεώνοντας τον Κολοσσό στην πρώτη εντός έδρας ήττα του.

Έτσι κρίθηκε:

Με 35% στα σουτ εντός παιδιάς στο Βενετόκλειο, ήταν αδύνατο για τον Κολοσσό να κάμψει την αντίσταση του Λαυρίου. Οι φιλοξενούμενοι ξέσπασαν στο τέταρτο δεκάλεπτο και απάντησαν στην πίεση των γηπεδούχων ανοίγοντας τη διαφορά για να φτάσουν στην τελική επικράτηση.

Τα δεκάλεπτα: 13-12, 30-36, 50-48, 61-72.

ΚΟΛΟΣΣΟΣ (Λυκογιάννης): Λαρεντζάκης 13 (1), Λίντεν 5 (1), Ρέλεφορντ 8, ΜακΓκι 10, Λιούις 2, Μπιλλής, Μανωλόπουλος 8 (2), Ντέιβις 13, Γεωργαλλής, Άχονεν 2.

ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Γιανγκ 2, Κρουμπαλί 15 (1 τρίπ., 12 ριμπ.), Νίξον 15 (1), Γιαννακόπουλος 7 (2), Μπάρλος 7 (1), Σακελλαρίου 13 (3), Νικολακόπουλος, Περράκης 3 (1), Κακλαμανάκης, Έβανς 10 (2).

Ο άνθρωπος του αγώνα:

Ο Ουσμάν Κρουμπαλί έκανε όλη τη "βρώμικη δουλειά" στην άμυνα κι ήταν αυτός που πέτυχε ουκ ολίγα μεγάλα καλάθια.

Το φύλλο αγώνα:

Μεγάλη νίκη για τους φιλοξενούμενους σε μία δύσκολη έδρα απέναντι σε μία από τις πιο αξιόμαχες ομάδες του εφετινού πρωταθλήματος.