Κρατούσε το καλό για το τέλος ο Αντετοκούνμπο

Στις νίκες επέστρεψαν οι Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο, επικρατώντας με 120-112 των Νιου Γιορκ Νικς εντός έδρας. Ο Greek Freak ήταν εξαιρετικός, σημειώνοντας 28 πόντους, ενώ είχε και 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και μόλις 1 λάθος στα 35 λεπτά που αγωνίστηκε.

Milwaukee Bucks' Giannis Antetokounmpo is fouled by New York Knicks' Lance Thomas during the second half of an NBA basketball game Friday, March 9, 2018, in Milwaukee. The Bucks won 120-112. (AP Photo/Morry Gash) AP

Οι Μπακς κατάφεραν να περάσουν το εμπόδιο των Νικς φτάνοντας τελικά στη νίκη με σκορ 120-112 στην έδρα τους. Για να γίνει όμως αυτό χρειάστηκε να... μιλήσει στην τέταρτη περίοδο ο Γιάννης Αντετοκούνμπο. Εκεί ο Greek Freak σημείωσε 13 από τους 28 πόντους του και είχε 14/18 ελεύθερες βολές, 7/15 δίποντα, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 κοψίματα και 1 λάθος στα 35 λεπτά που αγωνίστηκε.

Βοήθησε αρκετά φυσικά και ο Κρις Μίντλετον, ο οποίος είχε 30 πόντους, με την άμυνα να των Νικς να μη μπορεί με τίποτε να τον σταματήσει. Με αυτή τη νίκη τα "ελάφια" έπιασαν εκ νέου τους Χιτ, παραμένουν όμως στην 8η θέση της ανατολικής περιφέρειας λόγω χειρότερων αποτελεσμάτων στα μεταξύ τους παιχνίδια.