Ο Giannis μόλις έβαλε το πιο... ανθρώπινο καλάθι της ζωής του
Σε μια ξεχωριστή κίνηση προέβη ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος μέσω μιας ανάρτησής του στο Twitter, θέλησε να βοηθήσει την μικρή αδερφή της κοπέλας του, που πάσχει από λευχαιμία (PHOTO).
![Ο Giannis μόλις έβαλε το πιο... ανθρώπινο καλάθι της ζωής του](https://www.contra.gr/img/8807/7426927/958000/w460/460/antetokounmpo.jpg)
Σε μια σπουδαία κίνηση προχώρησε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος απέδειξε για ακόμη μια φορά ότι πέρα από τεράστιος παίκτης, είναι και τεράστιος άνθρωπος.
Με μια ανάρτησή του στο Twitter, ενημέρωσε τους εκατομμύρια θαυμαστές του ότι η μικρή αδερφή της κοπέλας του, Μαράϊα, πάσχει από λευχαιμία και λέμφωμα και τους ζήτησε μέσω μιας σχετικής ψηφοφορίας να την βοηθήσουν ώστε να κερδίσει το βραβείο της μαθήτριας της χρονιάς.