Παρών και ευδιάθετος ο Γιαννακόπουλος
O Δημήτρης Γιαννακόπουλος έδωσε κανονικά το παρών στο κλειστό του ΟΑΚΑ αγνοώντας την τιμωρία που του έχει επιβληθεί από την Ευρωλίγκα για όσα είχε γράψει στο instagram (VIDEO).
![ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)](https://www.contra.gr/img/4740/7425168/195000/w460/460/giannakopoulos.jpg)
Οπως είχε προαναηγγείλει, ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος βρέθηκε κανονικά στο κλειστό του ΟΑΚΑ για το παιχνίδι του Παναθηνακού με τον Ολυμπιακό.
Ο ισχυρός άνδρας άνδρας της ΚΑΕ Παναθηναϊκός, αν και τιμωρημένος με 5 μήνες από το πειθαρχικό όργανωο της Ευρωλίγκας, αγνόησε την τιμωρία και πήγε στο γήπεδο.
Συνοδευόταν μάλιστα από την κόρη του ενώ έδειχνε ιδιαίτερα ευδιάθετος. Πολλοί έσπευσαν να τον χαιρετίσουν.