Θυμήθηκε το 1999 ο Γιαννακόπουλος
Σύνθημα νίκης του Δημήτρη Γιαννακόπουλου με μνήμες από το παρελθόν, ενόψει του 5ου τελικού στο ΣΕΦ.
![Θυμήθηκε το 1999 ο Γιαννακόπουλος](https://www.contra.gr/img/3021/7394910/152000/w460/460/giannakopoulos.jpg)
«Συγχαρητήρια στον υπέροχο κόσμο του Παναθηναϊκού. Για άλλη μια φορά απέδειξε ότι είναι ο καλύτερος λαός της Ευρώπης. Ελπίζω την Κυριακή, ανεξαρτήτως αποτελέσματος να μπορέσει να φύγει και η δική μας αποστολή από το γήπεδο, όπως έφυγε σήμερα η αποστολή του Ολυμπιακού από το ΟΑΚΑ. Πάμε όπως το '99», σημείωσε με δήλωση του ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος, μετά το τέλος του αγώνα στο ΟΑΚΑ, ξυπνώντας μνήμες από το 1999, όταν ο Παναθηναϊκός είχε στεφθεί πρωταθλητής με... σπάσιμο έδρας στο 5ο ματς.