X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Το πάλεψε ο Giannis, ήττα για Μπακς

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε 15 πόντους κόντρα στους Λος Άντζελες Κλίπερς, όμως οι Μιλγουόκι Μπακς γνώρισαν τελικά την ήττα με 109-95. Ήττα στην παράταση για Λέικερς, με σκυμμένο το κεφάλι και οι Σπερς.

Γερό "χαστούκι" δέχθηκαν οι Μπακς από τους Κλίπερς εντός έδρας το βράδυ της Τετάρης (9/12), με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με 109-95 και να επαναφέρουν τα "ελάφια" στη σκληρή πραγματικότητα. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε από νωρίς προβλήματα με τα φάουλ (έκανε 3 στο πρώτο ημίχρονο και είχε 5 συνολικά), ενώ τελείωσε το ματς με 15 πόντους, 5/6 βολές, 5/11 σουτ και 6 ριμπάουντ στα 28'23'' που πρόλαβε να αγωνιστεί. Για τους νικητές ξεχώρισε ο Γκρίφιν με 21 πόντους, αλλά και ο Ρέντικ με 31. Αντίθετα για τους Μπακς, πρώτος σκόρερ ήταν ο Μάικλ Κάρτερ-Ουίλιαμς με 21 πόντους.

Μεγάλο ενδιαφέρον είχε και το ματς των Τίμπεργουλβς με τους Λέικερς. Στη Μινεσότα λοιπόν, οι γηπεδούχοι έφτασαν στην επικράτηση με 123-122 στην παράταση κι ενώ το ματς είχε λήξει στην κανονική διάρκεια ισόπαλο με 114-114. Ο Μάρτιν ήταν κορυφαίος για τους νικητής με 37 πόντους, ενώ από την άλλη μεριά ξεχώρισε ο Ράσελ με 23. Όσο για τον Μπράιαντ, έμεινε στους 11 στα 24 λεπτά που αγωνίστηκε.

Την ήττα γνώρισαν και οι Σαν Αντόνιο Σπερς στην έδρα των Τορόντο Ράπτορς με 97-94. Οι ΝτεΡόζαν και Λάουρι ήταν πρωταγωνιστές με 28 και 19 πόντους αντίστοιχα, ενώ οι 17 πόντοι του Μανού Τζινόμπιλι δεν έφταναν για την ομάδα του Τέξας.