Το Περιστέρι απέκλεισε τον Ιωνικό στη Λαμία

Το Περιστέρι ήταν ο μεγάλος νικητής της πρώτης αγωνιστικής της πρώτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας μπάσκετ. Η ομάδα των δυτικών προαστίων κατάφερε να αποκλείσει τον φιλόδοξο Ιωνικό επικρατώντας με 66-64 στη Λαμία. Από τα υπόλοιπα αποτελέσματα αίσθηση προκάλεσε ο αποκλεισμός του Απόλλωνα Πάτρας από τον Αλιμο, του Ηρακλή από την Ξάνθη αλλά και της Δάφνης από τον ΚΑΟΔ.

Το Περιστέρι απέκλεισε τον Ιωνικό στη Λαμία
Το Περιστέρι ήταν ο μεγάλος νικητής της πρώτης αγωνιστικής της πρώτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας μπάσκετ. Η ομάδα των δυτικών προαστίων κατάφερε να αποκλείσει τον φιλόδοξο Ιωνικό επικρατώντας με 66-64 στη Λαμία. Από τα υπόλοιπα αποτελέσματα αίσθηση προκάλεσε ο αποκλεισμός του Απόλλωνα Πάτρας από τον Αλιμο, του Ηρακλή από την Ξάνθη αλλά και της Δάφνης από τον ΚΑΟΔ.

Τα αποτελέσματα της α' αγωνιστικής:

ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ-ΑΜΥΝΤΑΣ 61-70

Διαιτητές: Μιχαλόπουλος, Σιμητόπουλος
Δεκάλεπτα: 18-13, 39-38, 47-17, 61-15
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Νίτσης): Μπάγκι 3, Ημερίδης 12(1), Χατζηνικολάαυ 3(1), Ματενίδης 6, Κλέπκος 5, Αντωνιάδης 2, Γότσος 14(2), Νταλί, Ανδρεάδης 10(1), Νταράκης 6
ΑΜΥΝΤΑΣ (Βλάχος): Ζούπας 6, Μπάρμπας 14(2), Σαμοθράκης 7, Γραμματικός 11(3), Κορίζης 2, Δορκοφίκης 7(1), Βογιατζής 5, Χριστοφάκης 5(1), Μουμούρης 13(1)


ΠΑΝΟΡΑΜΑ - Π. ΦΑΛΗΡΟ 75-64

Διαιτητές: Τσούτσουρας, Δεσλής.
Δεκάλεπτα: 21-16, 39-25, 55-39, 75-64.
ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Τακιανός): Πεχλιβάνης 7, Πανάρας 10(1), Φαλέκας 9(1), Χούμπαυλης 3, Παναγιωτόπουλος 15(1), Ορφανός 4, Χατζηπέτρης, Κακαρούδης 12, Γιοσμάς 2, Χένιακ 8, Λυμπάρης 5.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Τσολάκης): Τσιριγωτάκης 11(3), Παβλίσεβιτς 3, Παγώνης 2, Μέντζος, Ζούκας 2, Κορωνίδης 14(4), Ευθυμίου, Ροδόστογλου 17, Χαλκιαδάκης 13, Ζευκιλής 2.


ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 60-73

Διαιτητές: Ξενικάκης, Μιχελής
Δεκάλεπτα: 18-18, 28-31, 49-52, 60-73
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Μπαξεβάνης): Μποχωρίδης 3(1), Δάλπας 6, Τσανακίδης 8(2), Πάντσιος 20(1), Μητσάκης 7(1), Κόγιας 9, Παπουλίδης 2, Γούλας 4.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Δάγλας): Αθανασόπουλος 3(1), Κομποδιέτας 4, Γκάιτς 10(2), Παπανικολάου 18(4), Καχριμάνοβιτς 6, Μιχάλογλου 7(1), Τσαρούχας 7(1), Μπόγρης 11, Παπαδόπουλος 7.


ΚΑΟΔ -ΔΑΦΝΗ 75-60

Διαιτητές: Πολυχρονίδης, Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 11-15, 28-27, 55-50, 75-60
ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Κωστακίδης 3(1), Μπουρδάνος 11(2), Καλαμπούκας 2, Παπαδόπουλος 3, Κιοσσές 7(1), Φιλιούσης 16(2), Μιχαηλίδης 5(1), Μασλαρινός 16(3), Λουλόπουλος 2, Κουκοράβας 8(1), Δαλιάρης 2
ΔΑΦΝΗ (Σορώτος): Νικητάκης 16(2), Παππάς 2, Κακιούζης 9, Σουρλής 3, Παπαδημητρίου 6(1), Κερασοβίτης 2, Σιούτης 8, Βλαχόπουλος 2, Πετροδημόπουλος 12, Αγγελόπουλος, Τόλιος


ΛΑΥΡΙΟ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 74-60

Διαιτητές: Μαλανδρής - Θεονάς.
Δεκάλεπτα: 22-13, 40-28, 58-45, 74-60.
ΛΑΥΡΙΟ (Σερελής): Τρικαλιώτης 2, Δασκαλούδης, Ράλλης 3(1), Τσίρος 2, Αντωνόπουλος, Κούσουλας 27(6), Αιβιζιώτης, Αγαπητός 14(1), Δρακάκης, Νότσης 8(2), Μπάκας, Ψηλέας 18.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νασούφης): Τσιότρας 2, Φωτίου 14(2), Χούμας 5, Μουτράν 12, Περάκης 23(1), Μόρφης 4.


ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΓΕΧ 71-65

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Κατραχούρας
Δεκάλεπτα: 16-21, 30-37, 53-48, 71-65
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης): Νίκου 6, Μίχαλος 15 (3), Λυκογιάννης 12, Κουκλάκης 15 (3), Παπουλίδης 8, Γκαβαλόπουλος 5 (1), Σιζόπουλος 5, Σταμάτης 5
ΑΓΕΧ (Λιόγας): Κρητικός 9(2), Παπαντωνίου 9, Βασιλόπουλος 16(2), Προδρόμου 4, Τομαράς 12(1), Ψάθας 15, Δημάκος


ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 64-66

Διαιτητές: Κουκουλίτσιος, Σταματόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-16, 26-35, 52-52, 64-66
ΙΩΝΙΚΟΣ Λ. (Πρέλεβιτς): Κουτσογιάννης, Σοφογιάννης, Σπανός 15(5), Χρήστου 6, Καμπερίδης 1, Κέκελης 17(2), Κουτκιάς 1, Τσόπης, Πασχάλης 9, Βεσκούκης 15(2).
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Μανουσέλης): Μαντζάνας 6, Μοσχοβίτης 11(1), Μάντζαρης Α. 12(1), Κοκκαλής, Μάντζαρης Ε. 2, Τσουκ 6, Μαργαρίτης 10(1), Δεληγιάννης, Μπούτσι 5, Τριμπάνσκι 11, Κοτίνης 3.


ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΚΟΜΟΤΗΝΗ 81-43

Διαιτητές: Θωμόπουλος, Τζαφλέρης
Δεκάλεπτα: 26-13, 47-19, 67-31, 81-43
ΕΡΜΗΣ Λ. (Καραδημος): Μοσχόπουλος 7(1), Τρούλιαλης 4(1), Κωστελίδης 1, Βαρύτσης 2, Τέλλος 5(1), Παπακωνστανίινου 26(5), Βουρλίτης 5(1), Δημητριάδης 5(1), Δανιηλίδης 2, Γκαμούρας 9, Λευκαδίτης 2 Τσιόλιος 13(1).
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Μαστροκωστόπουλος 11(1), Νικάκης 5(1), Λεχούδης 10(2), Τακονίτης 3, Δελί 2, Σουφλιάς 8, Χαλίλ 4.


ΑΛΙΜΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ 54-51

Διαιτητές: Τζημογιάννης, Κοτσίμπος
Δεκάλεπτα: 14-15, 28-30, 45-42, 54-51
ΑΛΙΜΟΣ (Πανούλιας): Μούτουπας 5(1), Βρύνας, Θωμάς, Άνθης 4, Καλατζής 6, Μπουρούσης, Γράτσος, Τσολάκης 13(1), Γαλλιώτος 3, Υφαντής 6, Καλιμανάς 8(2), Τζουγκαράκης 9
ΑΠΟΛΛΩΝ Π. (Βουρνάς): Καθερώνης, Αθανασιάδης 4, Καντός 7, Μανούσος 5, Παπαδόπουλος 4, Λιανός 9, Ίζακσον, Ρουμελιώτης, Γεωργίτσης 11(1), Ίντες 4, Γιαννικόπουλος 7


ΞΑΝΘΗ-ΗΡΑΚΛΗΣ 76-68

Διαιτητές: Καλδίρης, Μάνος
Δεκάλεπτα: 23-28, 37-38, 58-57, 76-68
ΞΑΝΘΗ (Ζαφειρούδης): Μουλάκης 12(2), Φρουσκλιάς, Κεφαλάς 15(4), Στεφανίδης, Νικολούδης 12(4), Σεφερίδης 2, Κουτσογιάννης 2, Βοϊβατόπουλος, Σκάρα 15(3), Λούπος 18.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Κωνσταντινίδης): Σιαμανδούρας 2, Λυμπέρης 2, Τότσιος 4, Μίσιτς 6, Φουτσιτζής 2, Τζινόπουλος 2, Δανιήλ 4 (1), Τράινα 35(7), Συμεονίδης 9(1), Νάσογλου 2.


ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 77-53

Οι διαιτητές: Μπούσιας, Αναστόπουλος
Δεκάλεπτα: 15-12, 30-27, 49-36, 77-53.
ΙΚΑΡΟΣ Κ.(Χαριτάτος): Τσοπόκης 12(2), Μάρτζος 21(4), Εμμανουηλίδης 1, Παπαδάκης 6, Γεωργίου 7(1), Κατράνας 2, Καρασταμάτης 8(1), Κρασόπουλος, Χιώλος 2, Δεληχρήστος 3(1), Κατούφας 8, Κούκουρας 7(1).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. (Βλιώρας): Τσουρέλης 6(2), Μπαλωμένος, Ρόντος, Τσώλης 11, Αρμενάκης 12, Ιωαννίδης 4, Πολίτης 2, Μίχος, Βογιατζής 15, Φούντας 2, Καραθάνος 1.


ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ-ICBS 64-58

Διαιτητές: Διαμαντής, Τσούνας
Δεκάλεπτα: 17-13, 32-29, 51-42, 64-58
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Κοντούδης 4, Μανόλοβιτς 2, Γεώργαρος 7, Υφαντής 8, Σκουζής 4, Κουτουζής 4(1), Χόμπσον 8(2), Τσώτσος 10, Ντουμάνης 3, Γρυμαπβιότης 14.
ICBS (Τσοτσουμάνος): Κάντιτς 11(3), Μπάρδας 3(1), Πλιούκας, Βιδάλης 3(1), Μασλαρινός 13, Ζάρας 3, Γιοβάνοβιτς 8(2), Αναγνωστόπουλος 6, Νησιώτης 4, Τσέλιος 6, Ευαγγελινός 1.


ΔΟΥΚΑΣ-ΜΕΝΤ 68-67

Διαιτητές: Μητσόπουλος- Σιορέντας.
Δεκάλεπτα: 14-17, 32-33, 52-44, 68-67.
ΔΟΥΚΑΣ (Λινοξυλάκης): Τσόχλας 13(3), Μαντζιώρης 14(1), Πετράκης 12(2), Αρσένης 6(2), Κούβαρης 10, Κρίτσαλος 11(1).
ΜΕΝΤ (Μουρατίδης): Γάκης 3, Καρύδας 11(1), Σπανούλης 7(1), Σκαρλάτος 9(1), Γιαννακίδης 2, Μπούρσιτς 4, Μπένας 15(1), Μακρής 9(1), Δέσπος 7(1).


ΜΙΛΩΝ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 64-84

Διαιτητές: Σώμος, Μπίκας
Δεκάλεπτα: 10-24, 29-38, 44-60, 64-84
ΜΙΛΩΝ (Παραλίκας): Βεντούρης 21(3), Δεσπότου 2, Μουμπάρακ 6(1), Βλαβιανός 10(2), Μπουραζάνης 2, Μπίκας 10(2), Ευστρατίου, Μπάλας 5, Καλαϊτζάκης 8
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Λυκογιάννης): Λιακόπουλος 20(1), Γκοτζογιάννης 2, Τσολάτος , Βούλγαρης 21(4), Κλίμης 4, Τζιάλας 6, Μαχαίρας 10, Βαρυπάτης 19(5), Τσιάκος 2.


ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 78-69

Διαιτητές: Παφίλης, Ταρενίδης
Δεκάλεπτα: 20-19, 33-36, 54-49, 78-69
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛ.(Τουλούμης): Τριφτανίδης, Ροζολής 5, Μωϊσιάδης 17(1) Γαλανίδης 2, Τουλούμης 10(2), Πιτάκας, Σιδηρόπουλος 2, Ζαρογιάννης 9 Σπυρόπουλος 12(2), Πάλλης 13, Τσακαλέρης 8.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙ. (Γιατράς): Δεράος 9(3) Ρούμπης 11, Κολιόπουλος 2, Τύρλας 3 Μανώλας 8, Πρόκος 21(3), Μανδαλάκης 2, Λίγγος 13.


ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ - ΤΡΙΚΑΛΑ 69-74

Διαιτητές: Μήτσιου, Πουρσανίδης.
Δεκάλεπτα: 19-19, 35-43, 47-54, 69-74.
ΙΚΑΡΟΙ Σ (Σπανός): Πεχλιβάνης 21(4), Σδράκας 10(1), Ιωσηφίδης, Γεωργατζάς 6(1), Παραλυκάκης 3, Παππούδας 1, Καδής 2, Πιλίτσης, Σουτζόπουλος, Γιαβρόπουλος, Τεβετζίδης 6, Τοπούζης 21.
ΤΡΙΚΑΛΑ (Τζήμας): Λεπενιώτης 11, Σιάκας 9(2), Φόρος 2, Μπαλάφας 6, Μπόγδανος 16(1), Κακλαμάνος 13(1), Χαρισμίδης 3, Φούντας 4, Παπαβασιλείου 8(2).


Επόμενη αγωνιστική (22/9)

Αμύντας - Ερμής Λαγκαδά
Νήαρ Ηστ - Ίκαρος Καλλιθέας
ΚΑΟΔ-Λαύριο
Αναγέννηση Φλόγας - Πανερυθραϊκός
Τρίκαλα - Ηλυσιακός
Δούκας - Ξάνθη
Πανόραμα - Περιστέρι
Παγκράτι - Άλιμος






24MEDIA NETWORK