"Τυφώνας" Τζέιμς στο Summer League!
Δεύτερη συνεχόμενη εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο πρώην "πράσινος" Μάικ Τζέιμς με τη φανέλα των Φίνιξ Σανς στο Summer League του Λας Βέγκας.
!["Τυφώνας" Τζέιμς στο Summer League!](https://www.contra.gr/img/922/7397856/955000/w460/460/james.jpg)
Τα πάντα για να αγωνιστεί στο NBA και να κάνει το όνειρό του πραγματικότητα κάνει ο Μάικ Τζέιμς κι αν συνεχίσει έτσι τότε θα τα καταφέρει. Ο Αμερικανός πρώην άσος του Παναθηναϊκού ήταν για δεύτερη φορά από τους καλύτερους παίκτες των Φίνιξ Σανς στο Summer League του Λας Βέγκας, ωστόσο η ομάδα του ηττήθηκε με 88-77 από τους Μάβερικς.
Ο Τζέιμς πάντως ξεκίνησε βασικός και είχε 19 πόντους με 4/5 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα (αλλά και 6 λάθη).
Άλλοι δύο παίκτες με ελληνικό ενδιαφέρον όμως είχαν συμμετοχές στην τρίτη ημέρα του Summer League. Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ αγωνίστηκε με τους Ατλάντα Χοκς κόντρα στους Νιου Όρλινς Πέλικανς και σημείωσε 4 πόντους με 2/6 σουτ και 1 ριμπάουντ σε 14 λεπτά συμμετοχής. Η ομάδα του τελικά κέρδισε με 84-82.
Τέλος, την δεύτερη συμμετοχή του στο Summer League του Las Vegas πραγματοποίησε και ο Γιώργος Παπαγιάννης. Ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού και νυν σέντερ των Σακραμέντο Κινγκς, ξεκίνησε βασικός στον αγώνα με τους Γκρίζλις και έμεινε στο παρκέ για 19 λεπτά, έχοντας 5 πόντους με 2/4 σουτ, 1/2 βολές, 7 ριμπάουντ και 1 ασίστ, με την ομάδα του να ηττάται με 81-75.