Yπέγραψε στην Ούνιξ ο Πρίφτης
O Δημήτρης Πρίφτης υπέγραψε για 1+1 χρόνια στην Ούνιξ Καζάν την ημέρα κατά την οποία ανακοινώθηκε το διαζύγιό του με τον Αρη μετά από τρεις συνεχόμενες σεζόν.
![Yπέγραψε στην Ούνιξ ο Πρίφτης](https://www.contra.gr/img/4477/7383003/383000/w460/460/priftis_aris.jpg)
Το πλέον εξαγώγιμο ελληνικό προϊόν είναι οι Ελληνες προπονητές μπάσκετ. Ο Δημήτρης Πρίφτης μπήκε και αυτός στο μεγάλο κλαμπ των Ελλήνων κόουτς που δουλεύουν στο εξωτερικό υπογράφοντας συμβόλαιο με την Ούνιξ Καζάν!
Ο Πρίφτης, ενώ ήταν ακόμη στον Αρη, είχε απορρίψει πρόταση της Αστάνα στην οποία τελικά πήγε ο Κώστας Φλεβαράκης με το επιτελείο του.
Στη Ρωσία δουλεύουν ήδη τόσο ο Δημήτρης Ιτούδης (ΤΣΣΚΑ) όσο και ο Γιώργος Μπαρτζώκας ο οποίος υπέγραψε πριν από λίγες ημέρες στην Χίμκι.