Οι προτάσεις του κουπονιού της Τρίτης

Στοιχηματικό ενδιαφέρον απ’ όλο τον κόσμο στο σημερινό κουπόνι! Το Match Money σε συνεργασία με το Contra.gr προτείνουν.

LAPRESSE

MATCH OF THE DAY

(22:00) Σπέτσια – Αβελίνο: Νοκ-άουτ αγώνας για τα πλέι-οφ ανόδου της Β’ Ιταλίας. Αν το παιχνίδι λήξει ισόπαλο θα πάει στην παράταση, αν η ισοπαλία παραμείνει και στο έξτρα 30λεπτο τότε δεν προβλέπονται πέναλτι, την πρόκριση στον επόμενο γύρο θα πάρει η γηπεδούχος Σπέτσια. Η Σπέτσια έκλεισε την κανονική περίοδο με αήττητο επτά αγωνιστικών (5 νίκες και 2 ισοπαλίες), δείχνει σε καλύτερη κατάσταση από την Αβελίνο, που μπήκε «ασθμαίνοντας» στα μπαράζ (1-4-3 στην τελευταία οκτάδα αγώνων). Ο άσος στο 2,15 δεν είναι ανέφικτος.

PUBLIC BETS

(19:30) Περούτζια – Πεσκάρα: Νοκ-άουτ αγώνας για τα πλέι-οφ ανόδου της Β’ Ιταλίας. Αν το παιχνίδι λήξει ισόπαλο θα πάει στην παράταση, αν η ισοπαλία παραμείνει και στο έξτρα 30λεπτο τότε δεν προβλέπονται πέναλτι, την πρόκριση στον επόμενο γύρο θα πάρει η γηπεδούχος Περούτζια. Μια Περούτζια που έκλεισε την κανονική περίοδο με αήττητο 13 αγωνιστικών (7 νίκες και 6 ισοπαλίες) και έδειξε πιο ομάδα από την Πεσκάρα, συνολικά, μια Πεσκάρα που βασίστηκε σε ξεσπάσματα. Από τις επιλογές που έχουμε ο άσος του 2,30 στο Stoiximan δείχνει προσιτός και δικαιολογημένα έχει πάρει παιχνίδι…

INSIDE ΙNFO

(19:00) Λεβάντια Ταλίν – Σιλαμάε: Η Λεβάντια επέστρεψε για τα καλά και πήρε ψυχολογία μετά το σπουδαίο διπλό στην Κάλιου. Σειρά παίρνει τώρα και το ντέρμπι με τη Σιλαμάε, η οποία με τη σειρά της είδε το νικηφόρο σερί των τριών αγώνων να λαμβάνει τέλος στο 0-0 εντός έδρας με την Ινφονέτ. Στα εκτός έδρας της δεδομένα προβληματίζει, έχοντας χάσει και τα τρία πιο δύσκολα παιχνίδια που έχει δώσει, από τη Φλόρα Ταλίν σε πρωτάθλημα και κύπελλο, αλλά και στο πρώτο παιχνίδι με την Ινφονέτ. Πιο σταθερή η Λεβάντια, θα ποντάρουμε στη δύναμη της έδρα της και θα κρατήσουμε το 2,20 από τον Stoiximan.

(23:00) Στιάρναν – Χαφναρφιορντούρ: Μεγάλη η συνέπεια και των δύο στο σκοράρισμα, με μόνη εξαίρεση για τη FH την επίσκεψη στη Βάλουρ. Τα διαπιστευτήρια της πάντως τα είχε δώσει στο προηγούμενο και πιο δύσκολο εκτός έδρας, αυτό με την ΚΡ Ρέικιαβικ, όπου βρήκε το δρόμο για την αντίπαλη εστία τρεις φορές. Οι παραδόσεις σίγουρα δεν παίζουν μπάλα, αλλά δε γίνεται να μην αναφερθεί ότι στο συγκεκριμένο ζευγάρι έχουν εμφανιστεί 21 συνεχόμενα Over! Στο 1,70 η απόδοση…

(01:30) Σεαρά – Κλαμπ ντε Ρεγκάτας: Ανοίγει η αυλαία της 4ης αγωνιστικής στη Σέριε Β Βραζιλίας με την Σεαρά να υποδέχεται την Κλαμπ ντε Ρεγκάτας. Η γηπεδούχος είναι πολύ ισχυρή εντός και στοχεύει στο να αμβλύνει τις εντυπώσεις από την πρόσφατη εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Παϊσαντού. Πιο δεμένο και έτοιμο σύνολο από την Κλαμπ ντε Ρεγκάτας, η οποία παράλληλα με το πρωτάθλημα παλεύει να μπολιάσει τα αρκετά μεταγραφικά αποκτήματα που πρόσθεσε στο ρόστερ πριν την πρεμιέρα. Κάτι που την κάνει ακόμη να είναι πίσω σε θέμα συνοχής και φάνηκε στην εντός έδρας ήττα 0-3 από την Μπαΐα το περασμένο Σάββατο. Θεωρούμε ότι η Σεαρά είναι ένα κλικ πιο μπροστά σε ποιότητα και συνοχή, δικαιολογημένος ο χαμηλός άσος του 1,44.

(04:00) Τίγκρες – Εμελέκ: Επαναληπτικός του 1-0 στον Ισημερινό, ένα παιχνίδι με πολλή τακτική, λίγες αξιόλογες φάσεις και το οποίο θα μπορούσε κάλλιστα να κάτσει στο 0-0. Ωστόσο, η Εμελέκ κατάφερε να αξιοποιήσει μία από τις μετρημένες ευκαιρίες και πήρε προβάδισμα πρόκρισης, αλλά τώρα έχει να αντιμετωπίσει την κόντρα παράδοση στο Μεξικό. Εκεί μετράει μόνο ήττες σε τέσσερις επισκέψεις, ενώ διαχρονικά οι ομάδες από τον Ισημερινό τα βρίσκουν σκούρα σε μεξικάνικα γήπεδα (15-3-2). Η Τίγκρες διαθέτει δυνατή έδρα και συνδυάζει ποιότητα/εμπειρία στην ενδεκάδα για να κάνει την ανατροπή ή έστω να στείλει το ματς στα πέναλτι. Λογικά χαμηλά ο άσος και επίσης λογικά χαμηλά το under, καθώς αμφότερες ξέρουν να παίζουν καλή άμυνα. Αν συνδυαστούν και τα δύο (σε λογική σκορ 1-0 ή 2-0), παίρνουμε μία πολύ καλύτερη απόδοση (3,10).