ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθηναϊκός, η αυλαία της regular season της EuroLeague και η αντίπαλος του ΠΑΟΚ, Μαρσέιγ στο Novasports!

Mην χάσετε και Αστέρας Τρίπολης – Ιωνικός, Μπάγερν – Άουγκσμπουργκ, Στουτγκάρδη – Ντόρτμουντ, Ρεάλ Μαδρίτης – Χετάφε, Λεβάντε – Μπαρτσελόνα, Μαρσέιγ – Μονπελιέ, Κλερμόν – Παρί Σεν Ζερμέν, EuroCup, Lega Serie A, τένις, γκολφ και μαχητικά σπορ

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθηναϊκός, η αυλαία της regular season της EuroLeague και η αντίπαλος του ΠΑΟΚ, Μαρσέιγ στο Novasports!

Συναρπαστικό αποκλειστικό αθλητικό θέαμα έρχεται και αυτή την εβδομάδα στο Novasports με ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθηναϊκός, την ολοκλήρωση της regular season της EuroLeague αλλά και τη «μάχη» της Μαρσέιγ, αντιπάλου του ΠΑΟΚ στο Europa Conference League! Οι φίλοι του ποδοσφαίρου θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν την Κυριακή 10 Απριλίου (19:00) τον αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα - Παναθηναϊκός για την 4η αγωνιστική των Play Off της Super League Interwetten, ενώ για τα Play Out και την 3η αγωνιστική θα παρακολουθήσουν την αναμέτρηση Αστέρας Τρίπολης – Ιωνικός (9/4, 19:30).


" frameborder="0" allowfullscreen >

Στα μεγάλα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Μπάγερν – Άουγκσμπουργκ, Στουτγκάρδη – Ντόρτμουντ για τη γερμανική Bundesliga, Ρεάλ Μαδρίτης – Χετάφε, Λεβάντε – Μπαρτσελόνα για την ισπανική la Liga Santander, Μαρσέιγ – Μονπελιέ λίγες ημέρες πριν από την πρώτη αναμέτρηση των Μαρσεγιέζων με τον ΠΑΟΚ για τη φάση των «8» του Europa Conference League και Κλερμόν – Παρί Σεν Ζερμέν για τη γαλλική Ligue 1.


" frameborder="0" allowfullscreen >
" frameborder="0" allowfullscreen >

Για τους φίλους του μπάσκετ, το… μενού περιλαμβάνει την τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου στην EuroLeague με την αναμέτρηση Φενερμπαχτσέ – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ (8/4, 20:00) ενώ ο Ολυμπιακός έχει ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις του και ετοιμάζεται για τα Play Off. Νωρίτερα οι «πράσινοι» θα αντιμετωπίσουν την Άλμπα στο Βερολίνο (6/4, 21:00) σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για την 19η αγωνιστική. Παράλληλα, συνεχίζεται η αγωνιστική δράση σε 7DAYS EuroCup με τον αγώνα Προμηθέας Πάτρας – Τσεντεβίτα (6/4, 19:30), Lega Serie A με το ντέρμπι Βίρτους Μπολόνια – Αρμάνι Μιλάνο (10/4, 18:30).


Οι λάτρεις των σπορ θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν μέσα από το Novasports, τουρνουά τένις WTA 500 Charleston, WTA 250 Bogota, το τουρνουά γκολφ The Masters καθώς και τις διοργανώσεις μαχητικών σπορ, WL MMA 56 & BKFC 23.


Και φυσικά το πλούσιο θέαμα του Novasports με τη σφραγίδα της κορυφαίας δημοσιογραφικής ομάδας πλαισιώνουν αυτή την εβδομάδα οι εκπομπές:


Τρίτη 5 Απριλίου

20:00 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος Serie B, 33η αγωνιστική: Ρετζίνα-Μπενεβέντο, Novasports2 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

20:00 Τένις WTA 500 Charleston 1ος γύρος: Stephens-Zheng, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

20:45 7DAYS EuroCup 18η αγωνιστική: Μπούρσασπορ-Μπουντούτσνοστ, Novasports Start σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

21:00 7DAYS EuroCup: Μπουργκ-Βίρτους Μπολόνια, Novasports4 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

21:30 7DAYS EuroCup: Βαλένθια-Ουλμ, Novasports Prime σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

21:45 Τένις WTA 500 Charleston Zavatska-Pliskova, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη



Τετάρτη 6 Απριλίου

19:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga, 26η αγωνιστική (εξ αναβολής): Άουγκσμπουργκ-Μάιντς, Novasports3 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

19:30 7DAYS EuroCup: Προμηθέας Πάτρας-Τσεντεβίτα Ολίμπια, Novasports5 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη και ρεπορτάζ του Ορέστη Συντελή

20:00 Playmakers, A’ Μέρος, Novasports Prime και στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου και τη Δώρα Παντέλη

20:00 Τένις WTA 500 Charleston, Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

20:00 7DAYS EuroCup: Ανκάρα-Αμβούργο, Novasports Start σε περιγραφή του Χρήστου Καούρη

20:30 EuroLeague 19η αγωνιστική (εξ αναβολής): Αναντολού Εφές-Μπάγερν Μονάχου, Novasports2 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

21:00 EuroLeague 19η αγωνιστική (εξ αναβολής): Άλμπα Βερολίνου-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ, Novasports Prime σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή

21:00 7DAYS EuroCup: Τρέντο-Παρτίζαν, Novasports4 σε περιγραφή του Γιώργου Βαλαβάνη

21:45 Τένις WTA 500 Charleston, Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

22:00 7DAYS EuroCup: Γκραν Κανάρια-Βενέτσια, Novasports5 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

23:00 Playmakers, Β’ Μέρος, Novasports Prime και στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου και τη Δώρα Παντέλη


" frameborder="0" allowfullscreen >


" frameborder="0" allowfullscreen >

Πέμπτη 7 Απριλίου

18:30 Τένις WTA 500 Charleston, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

20:15 Τένις WTA 500 Charleston, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

20:30 Euroleague Outlook by Fonbet.gr, Novasports4 σε επιμέλεια Χρήστου Καούρη

21:00 EuroLeague 34η αγωνιστική: Μπαρτσελόνα-Μακάμπι Τελ Αβίβ, Novasports4 σε περιγραφή του Χρήστου Καούρη

22:00 EuroLeague: Βιλερμπάν-Αρμάνι Μιλάνο, Novasports Prime σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

22:00 Τουρνουά γκολφ The Masters 1η ημέρα, Novasports5 σε περιγραφή του Δημήτρη Ρίπη



" frameborder="0" allowfullscreen >

Παρασκευή 8 Απριλίου

18:00 Τένις WTA 250 Bogota Προημιτελικός Α, Novasports Start σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

19:00 Playmakers, Α’ Μέρος, Novasports Prime και στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου

19:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2. Bundesliga, 29η αγωνιστική: Φορτούνα Ντίσελντορφ-Χάνσα Ροστόκ, Novasports2 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

19:45 Τένις WTA 250 Bogota Προημιτελικός Β, Novasports Start σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

20:00 EuroLeague: Φενέρμπαχτσε-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ, Novasports Prime και ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

20:30 The Betsson Matchday Preview, Novasports3 καθώς και στο Web TV και στο YouTube του Novasports.gr με τη Λίλα Κουντουριώτη


" frameborder="0" allowfullscreen >

20:30 Τένις WTA 500 Charleston Προημιτελικός Α, Novasports6 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga, 29η αγωνιστική: Στουτγκάρδη-Ντόρτμουντ, Novasports3 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

21:30 Τένις WTA 250 Bogota Προημιτελικός Γ, Novasports Start σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

21:45 EuroLeague: Ρεάλ Μαδρίτης-Μπάγερν Μονάχου, Novasports5 σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή

22:00 Playmakers, Β’ Μέρος, Novasports Prime και στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander 31η αγωνιστική: Σεβίλλη-Γρανάδα, Novasports1 σε περιγραφή του Γιαννίκου Δούσκα

22:00 EuroLeague: Ερυθρός Αστέρας-Αναντολού Εφές, Novasports2 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

22:00 EuroLeague: Μονακό-Άλμπα Βερολίνου, Novasports4 σε περιγραφή του Γιώργου Βαλαβάνη

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue1, 31η αγωνιστική: Λοριάν-Σεντ Ετιέν, Novasports News σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

22:15 Τένις WTA 500 Charleston Προημιτελικός Β, Novasports6 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

23:45 Τουρνουά γκολφ The Masters 2η ημέρα, Novasports5 σε περιγραφή του Δημήτρη Ρίπη

24:00 Τένις WTA 500 Charleston Προημιτελικός Γ, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη


Σάββατο 9 Απριλίου

00:30 Τένις WTA 250 Bogota Προημιτελικός Δ, Novasports Start σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

02:00 Τένις WTA 500 Charleston Προημιτελικός Δ, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

05:00 BKFC 23, Novasports4 σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου

14:45 EFL Championship Αγγλίας 41η αγωνιστική: Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Μπόρνμουθ, Novasports2 σε περιγραφή του Αποστόλη Νταλούκα

15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Κάδιθ-Μπέτις, Novasports1 σε περιγραφή του Γιώργου Βασιλείου

16:00 Matchday Live, Novasports Prime με τον Αποστόλη Λάμπο

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Μπάγερν Μονάχου-Άουγκσμπουργκ, Novasports3 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Βόλφσμπουργκ-Αρμίνια Μπίλεφελντ, Novasports4 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Κολωνία-Μάιντς, Novasports5 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Γκρόιτερ Φιρτ-Γκλάντμπαχ, Novasports Start σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

17:00 EFL Championship Αγγλίας: Σουόνσι-Ντέρμπι, Novasports6 σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου

17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Μαγιόρκα-Ατλέτικο Μαδρίτης, Novasports1 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

18:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Ρενς-Ρεν, Novasports2 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

19:00 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Lega Serie A, 26η αγωνιστική: Τρέντο - Μπρίντιζι, Novasports4 σε περιγραφή της Δώρας Παντέλη

19:00 Τένις WTA 250 Bogota Ημιτελικός Α, Novasports Start σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα Super League Interwetten, Play out 3η αγωνιστική: Αστέρας Τρίπολης-Ιωνικός, Novasports Prime και ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη, ανάλυση του Γιαννίκου Δούσκα και ρεπορτάζ του Γιώργου Αργυρόγλου

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Βιγιαρεάλ-Αθλέτικ Μπιλμπάο, Novasports1 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

19:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Χέρτα-Ουνιόν Βερολίνου, Novasports3 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

20:30 Τένις WTA 500 Charleston Ημιτελικός Α, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

20:45 Τένις WTA 250 Bogota Ημιτελικός Β, Novasports Start σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

21:00 WL MMA 56, Novasports4 σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου

21:00 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie, 29η αγωνιστική: Άγιαξ-Σπάρτα Ρότερνταμ, Novasports News σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

21:00 Τουρνουά γκολφ The Masters 3η ημέρα, Novasports5 σε περιγραφή του Δημήτρη Ρίπη

21:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Novasports Prime και στο YouTube του Novasports.gr, με τον Γιαννίκο Δούσκα

21:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2. Bundesliga: Νυρεμβέργη-Ντάρμσταντ, Novasports3 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Ρεάλ Μαδρίτης-Χετάφε, Novasports1 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Κλερμόν-Παρί Σεν Ζερμέν, Novasports2 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

22:15 Τένις WTA 500 Charleston Ημιτελικός Β, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη


" frameborder="0" allowfullscreen >


" frameborder="0" allowfullscreen >

Κυριακή 10 Απριλίου

00:05 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS 6η αγωνιστική: Inter Miami CF-New England Revolution, Novasports1 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

14:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2. Bundesliga: Χόλσταιν Κίελ-Αμβούργο, Novasports3 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Οσασούνα-Αλαβές, Novasports1 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie, 29η αγωνιστική: Άιντχοφεν-Βάαλβικ, Novasports5 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Μπόχουμ-Μπάγερ Λεβερκούζεν, Novasports Prime σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Εσπανιόλ-Θέλτα, Novasports1 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

17:45 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie: Χεράκλες-Φέγενορντ, Novasports5 σε περιγραφή του Αποστόλη Λάμπου

18:05 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Λανς-Νις, Novasports2 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

18:30 Pre Game Show ΠΑΣ Γιάννινα - Παναθηναϊκός, Novasports Prime και ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr με τον Γιάννη Πάγκο

18:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Φράιμπουργκ, Novasports3 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

18:30 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Lega Serie A: Βίρτους Μπολόνια-Αρμάνι Μιλάνο, Novasports4 σε περιγραφή της Δώρας Παντέλη

19:00 Ελληνικό πρωτάθλημα Super League Interwetten Play off 4η αγωνιστική: ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός, Novasports Prime καθώς και στο Web TV και στο YouTube του Novasports.gr σε περιγραφή του Γιάννη Πάγκου, ανάλυση του Γιαννίκου Δούσκα και ρεπορτάζ των Ευγένιου Δαδαλιάρα και Γιώργου Αργυρόγλου

19:00 Τένις WTA 250 Bogota Τελικός, Novasports Start σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Έλτσε-Ρεάλ Σοσιεδάδ, Novasports1 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

19:30 Βελγικό πρωτάθλημα Jupiler Pro League, 34η αγωνιστική: Κόρτραϊκ - Άντερλεχτ, Novasports News σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

20:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Στρασμπούρ-Λιόν, Novasports2 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

20:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Λειψία-Χόφενχαϊμ, Novasports3 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

20:30 Τένις WTA 500 Charleston Τελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

21:00 Η Ώρα των πρωταθλητών, Α’ μέρος, Novasports Prime και στο YouTube του Novasports.gr με τη Λίλα Κουντουριώτη και τον Γιαννίκο Δούσκα

21:00 Τουρνουά γκολφ The Masters 4η ημέρα, Novasports5 σε περιγραφή του Δημήτρη Ρίπη

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Λεβάντε-Μπαρτσελόνα, Novasports Prime σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Μαρσέιγ-Μονπελιέ, Novasports2 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

24:00 Η Ώρα των πρωταθλητών, Β’ μέρος, Novasports Prime και στο YouTube του Novasports.gr με τη Λίλα Κουντουριώτη και τον Γιαννίκο Δούσκα


" frameborder="0" allowfullscreen >


Δευτέρα 11 Απριλίου

21:30 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος Serie B, 34η αγωνιστική: Μπρέσια-Πάρμα, Novasports3

21:45 Monday Football Club, Novasports Prime καθώς και στο Web TV και στο YouTube του Novasports.gr με τον Ντέμη Νικολαϊδη και τον Γιάννη Πάγκο

21:45 EFL Championship Αγγλίας: Χάντερσφιλντ-Λούτον, Novasports2

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Βαγιεκάνο-Βαλένθια, Novasports1

22:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος La Liga SmartBank, 35η αγωνιστική: Αλμερία-Πονφεραντίνα, Novasports Start


" frameborder="0" allowfullscreen >

24MEDIA NETWORK