Υπερθέαμα στα κανάλια Novasports!

Υπερθέαμα με Ελλάδα – Τουρκία για τα προκριματικά του Μουντομπάσκετ και την «κούπα» της FIBA στο στούντιο της Nova, Super League, EuroLeague, τελικό Λιγκ Καπ Τσέλσι – Λίβερπουλ και Μαρία Σάκκαρη στο τένις!

Υπερθέαμα στα κανάλια Novasports!

Ένα μοναδικό αθλητικό θέαμα με ποδόσφαιρο, μπάσκετ και την βαρύτιμη «κούπα» της FIBA στη Nova, καθώς και τένις με τη Μαρία Σάκκαρη θα απολαύσουν αυτή την εβδομάδα οι συνδρομητές Novasports! Οι φίλοι του μπάσκετθα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουντην Εθνική Ελλάδας και τα προκριματικά Μουντομπάσκετ 2023 της FIBA, την κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση, την EuroLeague με Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ και το αμερικάνικο κολεγιακό πρωτάθλημα NCAA. Η Εθνική Ελλάδας μπάσκετ, η «επίσημη αγαπημένη», αντιμετωπίζει σε διπλές καθοριστικές αναμετρήσεις την Τουρκία, την Παρασκευή 25/2 (18:00) στο Ολυμπιακό Κέντρο των Άνω Λιοσίων και τη Δευτέρα 28/2 (19:00) στο «Σινάν Ερντέμ» της Κωνσταντινούπολης στο δεύτερο «παράθυρο» για τα προκριματικά των αγώνων της FIBA για το Μουντομπάσκετ 2023. Οι αναμετρήσεις της Ελλάδας με την Τουρκία θα μεταδοθούν παράλληλα από το NovasportsPrimeκαι τοNovasportsNews, ενώ οι λάτρεις της πορτοκαλί μπάλας θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν και επιλεγμένους αγώνες της φάσης αυτής.

Πλειάδα εκλεκτών καλεσμένων για την «επίσημη αγαπημένη»

Παράλληλα, η εκπομπή «Playmakers» με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου και την κορυφαία μπασκετική δημοσιογραφική ομάδα, θα μεταφέρει τον παλμό των αγώνων με πλούσιο ρεπορτάζ, αναλύσεις, σχόλια, συνεντεύξεις, στατιστικά και πλειάδα εκλεκτών καλεσμένων Στην εκπομπή της Πέμπτης 24/2 καλεσμένοι θα είναι οι Παναγιώτης Γιαννάκης, Γιάννης Μπουρούσης και Θοδωρής Παπαλουκάς ενώ δηλώσεις για τους αγώνες της Εθνικής θα κάνουν οι Φάνης Χριστοδούλου, Γιώργος Πρίντεζης και Νίκος Ζήσης. Παράλληλα, στο στούντιο της Nova στην Κάντζα και στην εκπομπή «Playmakers» θα είναι το βαρύτιμο τρόπαιο του Παγκοσμίου Κυπέλλου της FIBA στο πλαίσιο του tour που διοργανώνει η παγκόσμια ομοσπονδία μπάσκετ, ενώ την Παρασκευή 25/2 καλεσμένος στο PreGame στα Λιόσια και στους Δημήτρη Καρύδα, Δώρα Παντέλη θα είναι ο Ευθύμης Ρεντζιάς.

Την ίδια στιγμή, η EuroLeague, συνεχίζεται με αμείωτη ένταση με το ενδιαφέρον να στρέφεται στους αγώνες Ολυμπιακός – Αρμάνι Μιλάνοκαι Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ερυθρός Αστέρας, ενώ το κολεγιακό πρωτάθλημα NCAA έχει τη τιμητική του με άκρως θεαματικές αναμετρήσεις.

Οι φίλοι του ποδοσφαίρου από την Τρίτη 22 Φεβρουαρίου έως και τη Δευτέρα 28 Φεβρουαρίου, θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν ζωντανά και αποκλειστικά συναρπαστικούς ποδοσφαιρικούς αγώνες από την ελληνική SuperLeagueInterwetten, όπως Ολυμπιακός – ΟΦΗ, ΠΑΟΚ – Ιωνικός, Αστέρας Τρίπολης – Άρης για την 25η αγωνιστική, ενώ θα διεξαχθεί και η εξ’ αναβολής αναμέτρηση Άρης - Ατρόμητος για την 17η αγωνιστική. Στην Αγγλία τα φώτα στρέφονται στον τελικότου League

Cup Carabao Cup, Τσέλσι – Λίβερπουλ (27/2, 18:30) που θα διεξαχθεί στο «Ναό του ποδοσφαίρου» στο «Wembley Stadium» του Λονδίνου. Οι «μπλε» λίγες ημέρες μετά την κατάκτηση του Παγκοσμίου πρωταθλήματος συλλόγων απέναντι στην Παλμέιρας, θα επιδιώξουν να προσθέσουν ένα ακόμη τρόπαιο στην συλλογή τους απέναντι στους «ρεντς» του Κώστα Τσιμίκα που θα τα δώσουν όλα για να σηκώσουν την «κούπα» στον βρετανικό ουρανό.

Στην Ισπανία και στη LaLigaSantander ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Μπαρτσελόνα – Αθλέτικ Μπιλμπάο, Ράγιο Βαγεκάνο – Ρεάλ Μαδρίτης και το ντέρμπι της Ανδαλουσίας, Σεβίλλη - Μπέτις. Στη Γερμανία και στην Bundesliga τα φώτα στρέφονται στους αγώνες Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Μπάγερν Μονάχου και Άουγκσμπουργκ - Ντόρτμουντ, ενώ στη Γαλλία και στη Ligue 1 δεσπόζουν οι αναμετρήσεις Λιόν – Λιλ, Παρί Σεν Ζερμέν – Σεντ Ετιέν και στην Αμερική κάνει πρεμιέρα το πρωτάθλημα MLS.

Για τους φίλους του τένις η εβδομάδα περιλαμβάνει το τουρνουά WTA 1000 στη Ντόχα του Κατάρ με τη συμμετοχή της Ελληνίδας πρωταθλήτριας Μαρίας Σάκκαρη, που ξεκινάει σήμερα Τρίτη 22/2 (19:45) κόντρα στη Li (Novasports6) για τη φάση των «32» καθώς και το τουρνουά WTA 250 στην Γουαδαλαχάρα.

Και φυσικά το πλούσιο ποδοσφαιρικό θέαμα του Novasports πλαισιώνουν οι εκπομπές «Matchday Live» με τον Αποστόλη Λάμπο, «Η Ώρα των Πρωταθλητών» με τον Γιαννίκο Δούσκα και τη Λίλα Κουντουριώτη και «Monday Football Club» με τον Ντέμη Νικολαΐδη και τον Γιάννη Πάγκο στο NovasportsPrime!

Τρίτη 22 Φεβρουαρίου

18:00 Τένις WTA 1000 Κατάρ Φάση «32», Sabalenka-Cornet, Novasports6 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

19:30 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος SerieB, 25η αγωνιστική: Πίζα - Πάρμα, Novasports Prime σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

19:45 (αμέσως μετά το τέλος του προηγούμενου αγώνα) WTA 1000 Κατάρ: Li – Σάκκαρη, Novasports6, σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

21:00 EuroLeague 20η αγωνιστική (εξ αναβολής): Μονακό-Ούνιξ Καζάν, Novasports4 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

Τετάρτη 23 Φεβρουαρίου

02:00 Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA: Michigan St.-Iowa, Novasports4 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

17:30 PreGameShow Άρης-Ατρόμητος, NovasportsPrime καθώς και στο Web TV και στο YouTube του Novasports.gr με τον Γιάννη Πάγκο

18:00 Ελληνικό πρωτάθλημα SuperLeagueInterwetten, 17η αγωνιστική (εξ αναβολής): Άρης-Ατρόμητος, NovasportsPrime σε περιγραφή του Γιάννη Πάγκου, ανάλυση του Γιαννίκου Δούσκα και ρεπορτάζ των Ευγένιου Δαδαλιάρα και Θωμά Μίχου

18:00 Τένις WTA 1000 Κατάρ 4η ημέρα, Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

19:45 Τένις WTA 1000 Κατάρ, Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

Πέμπτη 24 Φεβρουαρίου

14:30 Τένις WTA 1000 Κατάρ Α’ Προημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

16:00 Τένις WTA 1000 Κατάρ Β’ Προημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

17:00 Προκριματικά Μουντομπάσκετ 2023 3η αγωνιστική: Γεωργία-Β. Μακεδονία, Novasports3 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

17:30 Τένις WTA 1000 Κατάρ Γ’ Προημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

19:00 Τένις WTA 1000 Κατάρ Δ’ Προημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

19:30 Ευρωλίγκα 27η αγωνιστική: Αναντολού Εφές-Μακάμπι Τελ Αβίβ, Novasports4 σε περιγραφή του Γιώργου Βαλαβάνη

20:00 Playmakers Α’ Μέρος, NovasportsPrimeκαι στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου

20:00 Ευρωλίγκα: Μπάγερν Μονάχου-ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Novasports2 σε περιγραφή του Χρήστου Καούρη

20:00 Ευρωλίγκα: Ζαλγκίρις Κάουνας-Ρεάλ Μαδρίτης, Novasports5 σε περιγραφή του Γιαννίκου Δούσκα

21:30 Ευρωλίγκα: Μπασκόνια-Ούνιξ Καζάν, Novasports Start σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

21:45 Ευρωλίγκα: Ολυμπιακός-Αρμάνι Μιλάνο, Novasports Prime σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή, σχόλιο του Δημήτρη Καρύδα και ρεπορτάζ της Δώρας Παντέλη

21:45 Προκριματικά Μουντομπάσκετ 2023: Ισπανία-Ουκρανία, Novasports3 σε περιγραφή του Ορέστη Συντελή

22:00 Ευρωλίγκα: Βιλερμπάν-Άλμπα Βερολίνου, Novasports4 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

23:45 Playmakers Β’ Μέρος, NovasportsPrimeκαι στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου

Παρασκευή 25 Φεβρουαρίου

02:00 Προκριματικά Μουντομπάσκετ 2023: ΗΠΑ-Πουέρτο Ρίκο, Novasports Prime σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

16:00 Τένις WTA 1000 Κατάρ Α’ Ημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

17:00 Playmakers Α’ Μέρος, NovasportsPrimeκαι στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου

18:00 Προκριματικά Μουντομπάσκετ 2023: Ελλάδα-Τουρκία, NovasportsPrime & NovasportsNews σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή, σχόλιο του Δημήτρη Καρύδα και ρεπορτάζ της Δώρας Παντέλη

18:00 Τένις WTA 1000 Κατάρ Β’ Ημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

18:30 Προκριματικά Μουντομπάσκετ 2023: Λευκορωσία-Μεγάλη Βρετανία, Novasports5 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

19:00 Ευρωλίγκα: Ζενίτ-Μπαρτσελόνα, Novasports4 σε περιγραφή του Γιαννίκου Δούσκα

19:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2. Bundesliga, 24η αγωνιστική: Αννόβερο-Χολστάιν Κίελ, Novasports2 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

20:00 Playmakers Β’ Μέρος, NovasportsPrimeκαι στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου

21:00 Ευρωλίγκα: Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Ερυθρός Αστέρας, Novasports Prime σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη, σχόλιο του Δημήτρη Καρύδα και ρεπορτάζ της Δώρας Παντέλη

21:00 Ευρωλίγκα: Μονακό-Φενέρμπαχτσε, Novasports5 σε περιγραφή του Χρήστου Καούρη

21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga, 24η αγωνιστική: Χόφενχαϊμ-Στουτγκάρδη, Novasports3 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLigaSantander, 26η αγωνιστική: Λεβάντε - Έλτσε, Novasports1 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1, 26η αγωνιστική: Μονπελιέ-Ρεν, Novasports2 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

22:00 Τένις WTA 250 Γουαδαλαχάρα A’ Προημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

22:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος LaLigaSmartBank, 29η αγωνιστική: Αλμερία-Φουενλαμπράδα, Novasports Start σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου

23:00 Playmakers Γ’ Μέρος, NovasportsPrimeκαι στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου

23:45 Τένις WTA 250 Γουαδαλαχάρα B’ Προημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

Σάββατο 26 Φεβρουαρίου

03:00 Τένις WTA 250 Γουαδαλαχάρα Γ’ Προημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

04:45 Τένις WTA 250 Γουαδαλαχάρα Δ’ Προημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

14:30 EFL Championship Αγγλίας, 35η αγωνιστική: Μπλάκμπερν Ρόβερς-Κουίνς Παρκ Ρέιντζερς, Novasports2 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLigaSantander: Μαγιόρκα - Βαλένθια, Novasports1 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

15:00 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος SerieB, 26η αγωνιστική: Κόμο-Μπρέσια, Novasports6 σε περιγραφή του Αποστόλη Νταλούκα

16:00 Matchday Live, Novasports Prime μετονΑποστόληΛάμπο

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Μπάγερ Λεβερκούζεν-Αρμίνια Μπίλεφελντ, Novasports3 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Γκλάντμπαχ-Βόλφσμπουργκ, Novasports4 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Φράιμπουργκ-Χέρτα, Novasports5 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Ουνιόν Βερολίνου-Μάιντς, Novasports Start σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Γκρόιτερ Φιρτ-Κολωνία, Novasports News σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου

16:45 PreGameShow Αστέρας Τρίπολης-Άρης, Novasports2 καθώς και στο Web TV και στο YouTube του Novasports.gr με τον Γιώργο Λιώρη

17:00 Τένις WTA 1000 Κατάρ Τελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLigaSantander: Χετάφε-Αλαβές, Novasports1 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

17:15 Ελληνικό πρωτάθλημα SuperLeagueInterwetten, 25η αγωνιστική: Αστέρας Τρίπολης-Άρης, Novasports2 και ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη, ανάλυση του Γιαννίκου Δούσκα και ρεπορτάζ των Γιώργου Αργυρόγλου και Ευγένιου Δαδαλιάρα

18:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Στρασμπούρ-Νις (as live 20:00 Novasports2) σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

19:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Μπάγερν Μονάχου, Novasports Prime σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLigaSantander: Βαγιεκάνο-Ρεάλ Μαδρίτης, Novasports1 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

21:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Novasports Prime και στο YouTube του Novasports.gr με τον Γιαννίκο Δούσκα

21:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2. Bundesliga: Ντιναμό Δρέσδης-Ντάρμσταντ, Novasports3 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

21:45 Βελγικό πρωτάθλημα JupilerProLeague, 29η αγωνιστική: Λέουβεν-Άντερλεχτ, Novasports Start σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLigaSantander: Ατλέτικο Μαδρίτης-Θέλτα, Novasports1 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Παρί Σεν Ζερμέν-Σεντ Ετιέν, Novasports2 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

Κυριακή 27 Φεβρουαρίου

01:00 Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA: Duke - Syracuse, Novasports4 σε περιγραφή του Γιώργου Βαλαβάνη

01:05 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS 1η αγωνιστική: Inter Miami CF-Chicago Fire, Novasports Prime σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

03:00 Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA: Kansas - Baylor, Novasports4 σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή

03:00 Τένις WTA 250 Γουαδαλαχάρα Α’ Ημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Βασίλη Κωνσταντόπουλου

04:45 Τένις WTA 250 Γουαδαλαχάρα Β’ Ημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Βασίλη Κωνσταντόπουλου

13:15 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie: Άλκμααρ-Φέγενορντ, Novasports4 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

14:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Μονακό - Ρενς, Novasports2 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

14:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2. Bundesliga: Αμβούργο-Βέρντερ Βρέμης, Novasports3 σε περιγραφή του Αποστόλη Λάμπου

14:30 Βελγικό πρωτάθλημα JupilerProLeague: Κλαμπ Μπριζ-Αντβέρπ, Novasports5 σε περιγραφή του Άρη Γεωργίου

15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLigaSantander: Βιγιαρεάλ-Εσπανιόλ, Novasports Prime σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie: Σπάρτα Ρότερνταμ-Άιντχοφεν, Novasports4 σε περιγραφή του Γιώργου Βασιλείου

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Μπόχουμ-Λειψία, Novasports3 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

16:45 PreGameShow ΠΑΟΚ-Ιωνικός, Novasports2 και στο Web TV και στο YouTube του Novasports.gr με τον Γιάννη Πάγκο

17:00 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Α’ μέρος, Novasports Prime και στο YouTube του Novasports.gr με τον Γιαννίκο Δούσκα και τη Λίλα Κουντουριώτη

17:00 Ευρωλίγκα 19η αγωνιστική (εξ αναβολής): ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μπαρτσελόνα, Novasports5 σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή

17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLigaSantander: Σεβίλλη-Μπέτις, Novasports1 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

17:15 Ελληνικό πρωτάθλημα SuperLeagueInterwetten: ΠΑΟΚ-Ιωνικός, Novasports2 και ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr σε περιγραφή του Γιάννη Πάγκου, ανάλυση του Άγγελου Στυλιάδη και ρεπορτάζ των Κωστή Μπότσαρη και Ευγένιου Δαδαλιάρα

17:45 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie: GoAheadEagles-Άγιαξ, NovasportsNews σε περιγραφή του Αποστόλη Λάμπου

18:05 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Τρουά-Μαρσέιγ, Novasports Start σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

18:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Άουγκσμπουργκ-Ντόρτμουντ, Novasports3 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

18:30 Αγγλικό Λιγκ Καπ CarabaoCup, Τελικός: Τσέλσι-Λίβερπουλ, Novasports Prime σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

19:00 PreGameShow Ολυμπιακός-ΟΦΗ, Novasports4 καθώς και στο Web TV και στο YouTube του Novasports.gr με τον Ισίδωρο Πρίντεζη

19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα SuperLeagueInterwetten: Ολυμπιακός-ΟΦΗ, Novasports4 και ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη, ανάλυση του Γιαννίκου Δούσκα και ρεπορτάζ των Βασίλη Κωνσταντόπουλου και Διονύση Στρούμπου

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLigaSantander: Ρεάλ Σοσιεδάδ-Οσασούνα, Novasports1 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

19:30 Προκριματικά Μουντομπάσκετ 2023: Λιθουανία-Βοσνία Ερζεγοβίνη, Novasports6 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

20:00 Προκριματικά Μουντομπάσκετ 2023: ΗΠΑ-Μεξικό, Novasports5 σε περιγραφή της Δώρας Παντέλη

20:45 Η Ώρα των Πρωταθλητών, B’ μέρος, Novasports Prime και στο YouTube του Novasports.gr με τον Γιαννίκο Δούσκα και τη Λίλα Κουντουριώτη

21:45 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Λιόν-Λιλ, Novasports2 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLigaSantander: Μπαρτσελόνα-Αθλέτικ Μπιλμπάο, Novasports1 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

22:00 Ευρωλίγκα 19η αγωνιστική (εξ αναβολής): Ερυθρός Αστέρας-Φενέρμπαχτσε, Novasports Start σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή

24:00 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS 1η αγωνιστική: Los Angeles Galaxy-New York City FC, Novasports2 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

Δευτέρα 28 Φεβρουαρίου

03:00 Τένις WTA 250 Γουαδαλαχάρα Τελικός, Novasports6

18:00 PlaymakersA’ Μέρος, NovasportsPrimeκαι στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου

19:00 Προκριματικά Μουντομπάσκετ 2023: Τουρκία-Ελλάδα, NovasportsPrime & NovasportsNews

19:00 Προκριματικά Μουντομπάσκετ 2023: Σλοβακία-Σερβία, Novasports5

19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα: ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία, Novasports2 και ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr

21:00 PlaymakersB’ Μέρος, NovasportsPrimeκαι στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου

21:00 Προκριματικά Μουντομπάσκετ 2023: Μεγάλη Βρετανία-Λευκορωσία, Novasports4

21:45 MondayFootballClub, NovasportsPrimeκαθώς και στο Web TV και στο YouTube του Novasports.gr με τον Ντέμη Νικολαΐδη και τον Γιάννη Πάγκο

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLigaSantander: Γρανάδα-Κάδιθ, Novasports1

22:00 EFL Championship Αγγλίας: Γουέστ Μπρόμιτς-Σουόνσι, Novasports2

22:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος LaLigaSmartBank: Μάλαγα-Καρταχένα, Novasports Start

24MEDIA NETWORK