X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

14η αγ.: Επέστρεψε στις νίκες ο Απόλλων Καλαμαριάς

Το γρήγορο γκολ του Τριαντάφυλλου Παρμαξίδη χάρισε στον Απόλλωνα Καλαμαριάς μία σημαντική νίκη επί του Οδυσσέα Κορδελιού (1-0), η οποία τον βοήθησε να ξεπεράσει την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από τον Τύρναβο.

Με τη συμπλήρωση τριών λεπτών στην αναμέτρηση ο Παρμαξίδης άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ και έβαλε τις βάσεις για τη νίκη της ομάδας του.

Η τύχη φάνηκε να γυρίζει την πλάτη στους γηπεδούχους, αφού ο Κώστας Αλμπάνης τραυματίστηκε και αποχώρησε στο 11ο λεπτό, ωστόσο κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα παρά το γεγονός ότι αγωνίστηκαν με 10 παίκτες στο τελευταίο 20λεπτο λόγω της αποβολής του Βασίλη Πολιανίδη.