X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

14η αγ.: Νέο γκολ - βαθμός από Κονέ για Μπολόνια

Νέο γκολ του Παναγιώτη Κονέ μετά από αυτό κόντρα στην Ίντερ πριν από μία εβδομάδα, νέος βαθμός για την Μπολόνια, η οποία αγωνίστηκε επί 40 λεπτά με παίκτη λιγότερο, αλλά απέσπασε την ισοπαλία 1-1 στο "Ένιο Ταρντίνι" απέναντι στην Πάρμα για την 14η αγωνιστική της Serie A.

Ο Έλληνας μέσος βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με μακρινό σουτ στο 10ο λεπτό κι έγινε ο πρώτος παίκτης των "ροσομπλού" που σκοράρει εκτός περιοχής σε ροή αγώνα. Ο Αντόνιο Κασάνο απάντησε σχεδόν άμεσα για τους γηπεδούχους, που είχαν περισσότερες ευκαιρίες από τη στιγμή που αποβλήθηκε στο 53' ο Φρέντερικ Σόρενσεν. Ο Στέφανο Πιόλι αντικατέστησε τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο στο 64ο λεπτό, αλλά κράτησε μέσα τον Κονέ, ο οποίος λίγο έλειψε να σημειώσει και δεύτερο γκολ με μακρινή εκτέλεση φάουλ. Το 1-1 έμεινε μέχρι τέλους και οι φιλοξενούμενοι διατηρούνται πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Πάρμα (4-3-3): Μιράντε, Κασάνι, Παλέτα, Λουκαρέλι, Ακουά (76' Παλαντίνο), Μαρκιόνι, Παρόλο, Μπιαμπιανί (82' Αμαουρί), Κασάνο, Σανσόνε

Μπολόνια (3-4-2-1): Κούρτσι, Σόρενσεν, Νατάλι, Άντονσον, Γκάριτς, Πέρες (68' Πατζιέντζα), Κριν, Μορλέο, Κονέ, Χριστοδουλόπουλος (64' Λασάλτ), Μπιάνκι (90' Μοσκαρντέλι)

# Ο Γιάννης Φετφατζίδης πέρασε στο ματς της Τζένοα με την Τορίνο στο ημίχρονο, αλλά οι "γκριφόνι" έμειναν στην ισοπαλία 1-1.