X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

18η αγ.: Δεν άντεξε η Μίλαν (VIDEOS)

H Μίλαν προηγήθηκε στο "Ολίμπικο" του Τορίνου, αλλά η αποβολή του Ματία ντε Σίλιο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου της στοίχισε (1-1), με συνέπεια να παραμείνει εκτός πεντάδας.

Ο Ζερεμί Μενέζ σημείωσε το πιο γρήγορο πέναλτι των "ροσονέρι" στη Serie A για τον 21ο αιώνα (3ο λεπτό), αλλά αυτό το γκολ μάλλον κακό έκανε στην ομάδα του αν κρίνει κανείς από την εικόνα της υπόλοιπης αναμέτρησης.

Η Τορίνο απείλησε στο 8ο, το 9ο και το 24ο λεπτό, ενώ στο 31ο ο Ματέο Νταρμιάν σημάδεψε το δοκάρι με κεφαλιά και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Κάμιλ Γκλικ έχασε ακόμα μία κλασική ευκαιρία.

Λίγες στιγμές πριν από την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους ο Ντε Σίλιο ανέτρεψε το δραστήριο Νταρμιάν και δικαίως αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη του διαιτητή Τζιανλούκα Ρόκι.

Τα πρώτα 25 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου κύλησαν σχετικά ήρεμα, εν συνεχεία όμως η Τορίνο άρχισε ξανά να απειλεί (72'-75') κι εν τέλει να ισοφαρίζει με κεφαλιά του Γκλικ στο 81ο λεπτό.

Τορίνο (3-5-2): Παντέλι, Μακσίμοβιτς, Γκλικ, Μορέτι, Μπρούνο Πέρες, Βίβες (57' Ελ Καντουρί), Γκάτσι, Φάρνερουντ (68' Μπενάσι), Νταρμιάν (81' Λεσκάνο), Μαρτίνες, Κουαλιαρέλα.

Μίλαν (4-3-3): Ντιέγκο Λόπες, Ντε Σίλιο, Μεξές, Ραμί, Αρμέρο, Μοντολίβο, Ντε Γιονγκ, Μουντάρι (55' Πόλι), Νιάνγκ (45+5' Αμπάτε), Μενέζ (79' Άλεξ), Μποναβεντούρα.

# Η Μίλαν δεν νίκησε σε κανένα από τα πρώτα δύο ματς του χρόνου για πρώτη φορά από το 2001