X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

18η αγ.: Στην κορυφή μέσω... Γλυφάδας ο Παναιγιάλειος

Ο Παναιγιάλειος εκμεταλλεύθηκε την ήττα του Αχαρναϊκού στην Γλυφάδα και μετά τη νίκη του επί της Καλαμάτας με 2-1 έμεινε μόνος στην κορυφή του Νοτίου ομίλου της Football League 2.

Υπό το βλέμμα 1.000 περίπου φιλάθλων ο Παναιγιάλειος εκμεταλλεύθηκε το δυνατό του ξεκίνημα και πανηγύρισε μία πολύ σημαντική νίκη επί της Καλαμάτας. Το σκορ άνοιξε στο 15ο λεπτό με σουτ του Λεωνίδα Σκαρτσίλα, ενώ στο 22' ο Βασίλης Μπούνας με προβολή έκανε το 2-0. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Νίκου Τριανταφυλλάκη στο 42ο λεπτό.

Ο αγώνας ήταν επεισοδιακός τόσο εντός όσο και εκτός αγωνιστικού χώρου. Πριν από τη σέντρα δημιουργήθηκε ένταση, αφού δεν επετράπη η είσοδος σε λιγοστούς φίλους των φιλοξενούμενων, οι οποίοι αναγκάστηκαν να αποχωρήσουν. Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης μέλη του τεχνικού τιμ των γηπεδούχων επιτέθηκαν στο διαιτητικό τρίο, με αποτέλεσμα να αποβληθεί ο Νίκος Κακαλέτρης.