X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

21η αγ.: Πρώτη ήττα η Ανόρθωση

Η Ανόρθωση υπέστη ήττα-σοκ από τη Νέα Σαλαμίνα, την πρώτη της στο εφετινό πρωτάθλημα, με 2-1. Σε περίπτωση που ο ΑΠΟΕΛ επικρατήσει της Αγίας Νάπας θα μειώσει στους 3 βαθμούς τη μεταξύ τους διαφορά.

Η Νέα Σαλαμίνα έστειλε την προειδοποιητική βολή με το σουτ του Βουκ Σοτίροβιτς στο δοκάρι και άνοιξε το σκορ στο 63ο λεπτό με σουτ του Άρμεντ Αλίμι. Η Ανόρθωση απάντησε στο 80ό λεπτό με σουτ του Ρικάρδο Λαβόρδε, αλλά οι γηπεδούχοι έμελλε να χαμογελάσουν τελευταίοι με εκτέλεση φάουλ του Νίκου Εγγλέζου στο 91'.

Διαβάστε περισσότερα εδώ.

Πραγματοποιώντας εκπληκτική εμφάνιση, η Ομόνοια επικράτησε 3-0 της Δόξας Κατωκοπιάς και διατηρήθηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας. Ο Γιώργος Εφραίμ σκόραρε στο 15' και το 55', ενώ στο ενδιάμεσο, ο Λεάντρο είχε κάνει το 2-0.

# Νέα Σαλαμίνα και Ανόρθωση έχουν έντονα παράπονα από τη διαιτησία.