X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

22η αγ.: Μπλόκο του Παναιγιάλειου στον Κορυδαλλό

O Παναιγιάλειος δεν μπόρεσε να εκμεταλλευθεί την απώλεια του Αχαρναϊκού και του Φωστήρα, αφού ηττήθηκε 2-1 στον Κορυδαλλό και, πλέον, απέχει 4 βαθμούς από την κορυφή.

Η πελοποννησιακή ομάδα άγγιξε το γκολ στο 5ο λεπτό όταν ο Γιάννης Γκοτσούλιας σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Γιάννη Μπαντίκου, εν αντιθέσει με την Προοδευτική που βρήκε δίχτυα με τον Γιάννη Παναγιωτόπουλο στο 21ο λεπτό.

Ο Παναιγιάλειος, πάντως, δεν το έβαλε κάτω, ισοφάρισε με σουτ του Γκοτσούλια στο 50ό λεπτό και είχε ακόμα ένα δοκάρι με τον Δημήτρη Σανδραβέλη, αλλά η μοίρα του έπαιξε άσχημο παιχνίδι, αφού στο 81' ο Στέφανος Τούρλος με κεφαλιά χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους.