X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

6η αγ.: Συνήλθε η Μίλαν (VIDEO)

Τα όμορφα γκολ των Σάλεϊ Μουντάρι και Κεϊσούκε Χόντα χάρισαν στην Μίλαν την πρώτη της νίκη μετά από τρεις σερί απώλειες (2-0 την Κιέβο), σε αναμέτρηση για την 6η αγωνιστική της Serie A.

Ελάχιστες συγκινήσεις επεφύλασσε το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης του "Σαν Σίρο", ενώ η μοναδική καταγεγραμμένη ευκαιρία χάθηκε στο 18ο λεπτό από πλευράς γηπεδούχων, προτού ο Ιβάν Ραντοβάνοβιτς κάνει την πρώτη τελική προς την εστία μόλις στο 32ο λεπτό.

Αντίθετα, στο δεύτερο ημίχρονο η Μίλαν ανέβασε αισθητά την απόδοσή της, προηγήθηκε στο 55ο λεπτό με τρομερό γκολ του Σάλεϊ Μουντάρι, απείλησε στο 67' και το 69', ενώ ο Κεϊσούκε Χόντα έβαλε τέλος στη σεμνή τελετή με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 78ο λεπτό.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ζερεμί Μενέζ, ο οποίος είχε τραυματιστεί στην προπόνηση της Πέμπτης, αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο και ήταν από τους πιο δραστήριους παίκτες της ομάδας του Φίλιπο Ιντζάγκι.

Μίλαν (4-2-3-1): Αμπιάτι, Αμπάτε, Άλεξ, Ραμί, Ντε Σίλιο, Ντε Γιονγκ, Μουντάρι (89' Eσιέν), Χόντα (81' Πόλι), Μποναβεντούρα, Μενέζ, Τόρες (74' Ελ Σαράουι)

Κιέβο (4-3-3): Μπάρντι, Φραΐ, Νταϊνέλι, Ζουκάνοβιτς, Μπιράγκι, Μπίρσα (66' Λαζάρεβιτς), Κόφι (82' Μπελόμο), Χετεμάι, Ραντοβάνοβιτς, Παλόστσι, Λόπες (72' Μετζιορίνι)

# Ο Παναγιώτης Ταχτσίδης κι ο Βαγγέλης Μόρας αγωνίστηκαν σε όλο το 90λεπτο του αγώνα της Βερόνα με την Κάλιαρι