Ανησυχία ήταν και πάει για Βράνιες
Γερό σκαρί ο Όγκνιεν Βράνιες, δεν έχει υποστεί κάταγμα παρά το πρήξιμο που έχει στο πόδι του από τον τραυματισμό στο φιλικό με την Καρπάτι.
![Ανησυχία ήταν και πάει για Βράνιες](https://www.contra.gr/img/7793/7397901/792000/w460/460/vranjes_aek.jpg)
Ο Όγκνιεν Βράνιες έκανε νέες εξετάσεις διότι η κάκωση στο πόδι του από το χτύπημα στο 1-1 με την Καρπάτι δεν είχε υποχωρήσει. Τ' αποτελέσματα πάντως ήταν εκ νέου καθησυχαστικά και ο Μανόλο Χιμένεθ κάπως ηρέμησε, αφού αποφεύχθηκε το κάταγμα. Μάλιστα υπήρξε ανταπόκριση στη θεραπευτική αγωγή και το οίδημα άρχισε να υποχωρεί.
Η κατάστασή του θα επανεκτιμηθεί τις επόμενες ημέρες.