X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Απίθανη ανατροπή με Χίσι ο ΟΦΗ, πάντα πρώτος ο Απόλλων

Ο ΟΦΗ βρέθηκε να χάνει 2-0 από τον... διαλυμένο Αχαρναϊκό, όμως όχι μόνο ισοφάρισε, αλλά πήρε τη νίκη με 3-2 χάρη στο γκολ του Χίσι στο 91ο λεπτό! Παραμένει πρωτοπόρος ο Απόλλων, γκέλες για Τρίκαλα, Σπάρτη. Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα.

ofi panigiriki EUROKINISSI SPORTS

Βροχή από γκολ στην Stoiximan.gr Football League την Κυριακή, αφού σε 6 αναμετρήσεις είχαμε 23 τέρματα! Φυσικά το παιχνίδι της αγωνιστικής έλαβε χώρα στην Αθήνα με τον Αχαρναϊκό των χιλίων προβλημάτων να προηγείται με 2-0 του ΟΦΗ. Η ομάδα της Κρήτης τελικά ισοφάρισε με τον Κομεσίδη και πήρε το τρίποντο με τον... ήρωα Κέβιν Χίσι στο 91ο λεπτό!

Ο Απόλλων έκανε θριαμβευτικό πέρασμα από τη Λέσβο, επικρατώντας της Καλλονής με 4-1! Οι Πετρόπουλος (13'), Τζάνης (31'), Σιατραβάνης (52') και Αλμπάνης τα γκολ της νίκης για τους φιλοξενούμενους, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν το γκολ της τιμής στο 86'. Η "ελαφρά ταξιαρχία" παρέμενε έτσι στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Από εκεί και πέρα ο Κισσαμικός ισοφάρισε στο 95ο λεπτό με τον Μαρτίνεθ και πήρε πολύτιμο βαθμό, ενώ Τρίκαλα και Σπάρτη γκέλαραν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

Καλλονή – Απόλλων Σμύρνης 1-4 (86′ Φράγκος -- 13′ Πετρόπουλος, 31′ Τζάνης, 52′ Σιατραβάνης, 55′ Αλμπάνης)

Αχαρναϊκός – ΟΦΗ 2-3 (1′ Νταμιάνο, 37′ Ντάγκρας, -- 49′ Μιλοσάβλιεβ, 58′ Κομεσίδης, 91′ Χίσι)

Κισσαμικός – Πανελευσινιακός 1-1 (95' Μαρτίνεθ -- 17′ Σταματάκης)

Αιγινιακός – Τρίκαλα 2-2 (14′ Ζγκούρι, 32′ Γκατζολάρι -- 42′ Κουσκουνάς, 79′ Γιαννιτσάνης)

Παναιγιάλειος – Πανθρακικός 3-0 (15′ Σκαρτσίλας, 33′ Τσιλιγκίρης, 56′ Μπούζας)

Καλλιθέα – Σπάρτη 2-2 (10′ Σμυρλής, 45′ Γκίνης -- 18′ Αναστασάκος, 65′ Ηλιόπουλος)