Αποδοκιμάστηκε ο Μήτρογλου!

Το αρνητικό κλίμα στο "Βελοντρόμ" συνεχίζεται για τον Κώστα Μήτρογλου, ο οποίος ξεκίνησε βασικός κόντρα στην Βαλενσιέν, σπατάλησε μία τεράστια ευκαιρία και όταν έγινε αλλαγή τον... γιούχαραν (VIDEOS)!

mitroglou

Η Μαρσέιγ χρειάστηκε να φτάσει στην παράταση για να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Γαλλίας κόντρα στην Βαλενσιέν με σκορ 1-0.

Σε ένα ακόμα παιχνίδι οι Παγέτ και Μήτρογλου απογοήτευσαν το κοινό των Μασσαλών, με τον Έλληνα στράικερ μάλιστα να αποδοκιμάζεται στο 59ο λεπτό όταν και έγινε αλλαγή για να μπει στη θέση του ο Τοβέν!

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο "πιστολέρο" σπατάλησε μία μοναδική ευκαιρία για να σκοράρει ή έστω να δώσει έτοιμο γκολ στους συμπαίκτες του, κάτι που πιθανότατα έφερε και την άσχημη αντίδραση όταν βγήκε εκτός.

Σύμφωνα με το Opta μάλιστα, ο Μήτρογλου είχε μόλις 8 επαφές με τη μπάλα στο χρόνο που αγωνίστηκε, τις λιγότερες σε σχέση με τους υπόλοιπους ποδοσφαιριστές στον αγωνιστικό χώρο!