Άργησε επτά μήνες, άλλα επέστρεψε ο Νίνης!
Η επτάμηνη απουσία του Σωτήρη Νίνη από τη δράση τερματίστηκε καθώς ο Έλληνας ποδοσφαιριστής επέστρεψε και έπαιξε στην 4η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.
![Άργησε επτά μήνες, άλλα επέστρεψε ο Νίνης!](https://www.contra.gr/img/6648/7389385/729000/w460/460/ninis.jpg)
Από τις 22 Ιανουαρίου του 2017 είχε να αγωνιστεί σε επίσημο ματς ο Σωτήρης Νίνης, ωστόσο η πολύμηνη απουσία του τερματίστηκε καθώς ο Έλληνας ποδοσφαιριστής έπαιξε με την Μέχελεν κόντρα στην Άντβερμπ το Σάββατο (19/8).
Το ματς έγινε στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του βελγικού πρωταθλήματος και ο Νίνης μπήκε για να ενισχύσει την ομάδα του στο 64'. Ωστόσο η είσοδος του πρώην άσου του Παναθηναϊκού δεν βοήθησε την Μέχελεν να σωθεί από την ήττα με 2-1.