X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Ασταμάτητος ο Αγροτικός Αστέρας

Την ξέφρενη πορεία του συνέχισε και στην 5η αγωνιστική του Βόρειου Ομίλου ο Αγροτικός Αστέρας. Η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη συνέτριψε την Ένωση Θράκης με 4-0 φτάνοντας τους 15 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Στο 19΄ο Τελιάδης έκανε το 1-0, και 22 λεπτά αργότερα ο Μπεκιάρης πέτυχε το δεύτερο γκολ για την ομάδα του. Στο 67΄ο Μπεκιάρης και πάλι έκανε το 3-0, ενώ ο ίδιος παίκτες που πέτυχε χατ – τρικ διαμόρφωσε στο 73ο λεπτό το τελικό 4-0.

Από κοντά ακολουθεί και ο ΠΑΣ Γιάννενα ο οποίος ήταν ο νικητής του τοπικού ντέρμπι με αντίπαλο την ΑΕ Ιωαννίνων. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με τον Βιλανάκη στο 48ο λεπτό και τρία λεπτά αργότερα ο Προβίδας διπλασίασε τα τέρματα για τον «Άγιαξ της Ηπείρου».

Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΕ Θράκη 4-0

Θριαμβευτική επιστροφή του Γιώτη Τσαλουχίδη στη Δράμα. Ο Έλληνας τεχνικός ο οποίος έφυγε πριν δύο εβδομάδες από τη Δόξα γύρισε με θριαμβευτικό τρόπο στη Δράμα, αυτή τη φορά ως προπονητής των Τρικάλων. Η ομάδα του κατάφερε να πάρει μια μεγάλη νίκη με το ευρύ 5-1 παρά το γεγονός οτι βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ. Ο Θερμαϊκός πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη από την Πτολεμαϊδα της οποίας επικράτησε με 3-1 και παρέμεινε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Από την άλλη πλευρά η Πτολεμαϊδα έπεσε στην 13η θέση της βαθμολογίας με τέσσερις βαθμούς.

Την ήττα της Πτολεμαϊδας εκμεταλλεύτηκε η Καβάλα που με τη νίκη της στη Λαμία επί της τοπικής ομάδας με 1-0 έφτασε τους έξι βαθμούς. Στην Καρδίτσα η Αναγέννηση αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 36΄ με γκολ του Στοϊνοβιτς κατάφερε να ισοφαρίσειτον Πανθρακικό παίρνοντας έναν υπερπολύτιμο βαθμό.

Τέλος Ο Πιερικός επικράτησε εύκολα με 3-1 της Κοζάνης ανεβαίνοντας στον βαθμολογικό πίνακα. Αντίθετα η Κοζάνη έμεινε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας έχοντας μόνο έναν βαθμό σε πέντε αγωνιστικές.