X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Ατρόμητος ο Θρασύβουλος!

Ακόμα μία ομάδα Α'Εθνικής (η 7η το σύνολο) πέφτει θύμα έκπληξης του φετινού κυπέλλου Ελλάδας. Στο γήπεδο της Φυλής ο εκπληκτικός Θρασύβουλος "πέταξε έξω" από τη συνέχεια του θεσμού τον Ατρόμητο, επικρατώντας με 2-0.

Η νίκη των "πράσινων" μόνο ως δίκαιη μπορεί να χαρακτηριστεί, αφού ο Ατρόμητος στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης δεν έδωσε την αρμόζουσα σημασία με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς τέρματα, ωστόσο στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν μέσα σε τέσσερα λεπτά να πετύχουν δύο τέρματα και να "καθαρίσουν" τον αγώνα. Στο 48ο λεπτό ο Λαζάρου εκμεταλλεύτηκε την σύγχυση στην άμυνα των "κυανόλευκων" και άνοιξε το σκορ, ενώ στο 52ο λεπτό ήταν η σειρά του Κατσίκη να πετύχει γκολ από το σημείο του πέναλτι. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο σκόρερ του πρώτου τέρματος.

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες αφού τόσο ο Καραδήμος, όσο και ο Κατσίκης αντίκρισαν την κόκκινη κάρτα τουδιαιτητή Φινοκαλιώτη.

Θρασύβουλος: Τζόρβας, Βασιλείου, Πεντρίνι (57’ Σύρος), Αποστόλου, Χάβος, Αϊβαλιώτης, Χαλιμούρδας, Αλ Τζάχερ (45’ Παπαθανασίου), Κωτσής, Κατσίκης, Λαζάρου.

Ατρόμητος:Ανδριόλας, Μικές, Γεωργίου, Παππάς (55’ Ντόε), Κατεμής, Σωτήρχος, Καραδήμος, Κορακάκης, Κούτσης, Ζαχαρόπουλος, Σκαρμούτσος.