Χάντερσφιλντ όπως λέμε... Λέστερ!
Μετά την εντυπωσιακή τριάρα στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας η νεοφώτιστη Χάντερσφιλντ κέρδισε και την Νιούκαστλ, με αποτέλεσμα να σκαρφαλώσει στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ (VIDEO).
![Χάντερσφιλντ όπως λέμε... Λέστερ!](https://www.contra.gr/img/6458/7400551/248000/w460/460/untitled_2.jpg)
Ούτε πέντε, ούτε δέκα, ούτε δεκαπέντε. Σαρανταπέντε ολόκληρα χρόνια περίμεναν οι φίλοι των "Terriers" για να επιστρέψουν στην πρώτη κατηγορία της Αγγλίας και η αλήθεια είναι πως μέχρι στιγμής... διαπρέπουν!
Μετά το εντυπωσιακό διπλό στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας του Λούκα Μιλιβόγεβιτς με 3-0, η ομάδα του Ντέιβιντ Βάγκνερ επικράτησε 1-0 της Νιούκαστλ στο John "Smith's Stadium" και σκαρφάλωσε στην κορυφή!
Χρυσός σκόρερ για την Χάντερσφιλντ ο Μούι στο 50ο λεπτό, γκολ το οποίο ήταν αρκετό για να έρθει το τρίποντο.