X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Χιμένεθ: "Για να το λέτε εσείς, θα έκανε πολλές φάσεις ο Ολυμπιακός"

Άλλο αποτέλεσμα θα ήθελε στον πρώτο προημιτελικό με τον Ολυμπιακό ο Μανόλο Χιμένεθ, ο οποίος υπεραμήνθηκε της τακτικής του στο 90λεπτο.

Χιμένεθ EUROKINISSI

Ο Μανόλο Χιμένεθ δεν είδε τον Ολυμπιακό ν' απειλεί μετά το πρώτο 10λεπτο, παρόλα αυτά υποστήριξε πως προτιμούσε το 1-1 από το 0-0 ενόψει της ρεβάνς στο ΟΑΚΑ.

Οι κυριότερες ατάκες του Ισπανού:

" Προσπαθήσαμε να κάνουμε επίθεση, αλλά παίζει και ο αντίπαλος. Δεν ξέρω πόσες ευκαιρίες έκανε ο Ολυμπιακός, αλλά πρέπει να έκανε πάρα πολλές, για να το λέτε εσείς. Αν αφαιρέσουμε τα πρώτα 10 λεπτά, ο Ολυμπιακός δεν πλησίασε πάρα πολύ.

Πριν από το παιχνίδι το αποτέλεσμα ήταν 0-0 και συνεχίζει να είναι. Από το να φεύγεις πάντως με μία ισοπαλία χωρίς γκολ, είναι προτιμότερο το 1-1".