X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Copa Libertadores: Ο Τσένι ζήλεψε τον Σιλαβέρτ

Με τρεις αγώνες συνεχίστηκε την Τετάρτη το Κόπα Λιμπερταδόρες. Η Σάο Πάολο πέτυχε την σπουδαιότερη νίκη η οποία όμως δεν ξεχώρισε μόνο για αυτό. Οι Βραζιλιάνοι επικράτησαν με 2-1 της Αλιάνζα Λίμα, μέσα στο Περού, με τον τερματοφύλακα τους να πετυχαίνει το ένα από τα δύο γκολ. Ηταν το 21' όταν ο Ροτζέριο Τσένι έστησε την μπάλα έξω από την περιοχή και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Τρία λεπτά αργότερα ο Βίλτσεζ ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, αλλά στο 69' ο Φαμπάο χάρισε την νίκη στους Βραζιλιάνους.

Στραβοπάτημα για την Ρίβερ Πλέιτ η οποία δεν μπόρεσε έμεινε στο 0-0 με την Ντεπορτίβο Τατσίρα στην Βενεζουέλα και δεν μπόρεσε να ξεκινήσει με επιτυχία τις υποχρεώσεις της στον θεσμό.

Στο τρίτο παιχνίδι της ημέρας η Αμέρικα του Μεξικό επικράτησε με 3-1 της Πενιαρόλ από την Ουρουγουάη και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση της στην επόμενη φάση.