Δέκα γκολ στο ματς της Λάτσιο!

Όταν το σκορ είναι 5-1 στο ημίχρονο, μοιάζει απίθανο να μην μπουν αρκετά τέρματα ακόμα. Η Λάτσιο έκανε πάρτι... Ευρώπης στο "Ολίμπικο" και καλεσμένη ήταν η Σαμπντόρια (VIDEO).

Lazio's Ciro Immobile celebrates after scoring during an Italian Cup, first-leg, semifinal soccer match between Lazio and Roma, at the Rome Olympic stadium, Wednesday, March 1, 2017. (AP Photo/Gregorio Borgia)
Immobile AP

Μόνο αν αυτοκτονήσει μπορεί να χάσει το τρένο της Ευρώπης η Λάτσιο, αφού πλέον βρίσκεται επτά βαθμούς πάνω από την Μίλαν ( έχει ένα ματς λιγότερο με την Ρόμα), ενώ υπό προϋποθέσεις μπορεί να χτυπήσει μέχρι και Τσάμπιονς Λιγκ!

Κόντρα στην Σαμπντόρια οι Λατσιάλι επικράτησαν με 7-3(!), σε ένα παιχνίδι που ήταν 5-1 στο ημίχρονο ( οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 18ο λεπτό). Δείτε όλα τα τέρματα της αναμέτρησης σε βίντεο: