Δεύτερη ακριβότερη μεταγραφή στην ιστορία της Φούλαμ ο Κώστας Μήτρογλου
Εφόσον ολοκληρωθεί η αγορά του Κώστα Μήτρογλου, ο Ελληνας φορ θα γίνει η δεύτερη ακριβότερη μεταγραφή στην ιστορία της Φούλαμ.
![Δεύτερη ακριβότερη μεταγραφή στην ιστορία της Φούλαμ ο Κώστας Μήτρογλου](https://www.contra.gr/img/1697/7083396/955000/w460/460/mitroglou.jpg)
Πρώτος παραμένει ο Στιβ Μαρλέ, τον οποίο η Φούλαμ αγόρασε -ούσα στη δεύτερη κατηγορία- από τη Λιόν 17,6 εκατομμύρια ευρώ, δεύτερος είναι ο Αντι Τζόνσον που η μεταγραφή του από την Εβερτον κόστισε 13,3 εκατομμύρια ευρώ και τρίτος ο Εντγουϊν Φαν ντερ Σάαρ που πήγε από τη Γιουβέντους στη Φούλαμ έναντι 10,3 εκ. ευρώ.
Αν ολοκληρωθεί η μεταγραφή του Μήτρογλου τότε -πάντα βάσει του ποσού των περίπου 15 εκ. ευρώ που ακούγεται- θα γίνει η δεύτερη ακριβότερη μεταγραφή για τον λονδρέζικο σύλλογο και παράλληλα μία από τις ακριβότερες μεταγραφές Ελληνα ποδοσφαιριστή σε ομάδα του εξωτερικού.