Δια... ποδός Αγρίτη η πρόκριση

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας προκρίθηκε το Αιγάλεω, ύστερα από τη νίκη επί του Ηλυσιακού με 2-0 για τον γύρο των "32". Η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα πέρασε ένα εύκολο απόγευμα κόντρα στην ομάδα της Β’ Εθνικής, η οποία δεν κατάφερε να απειλήσει όσο ήθελε.

Πρόσωπο του αγώνα αναδεικνύεται χωρίς καμία αμφιβολία ο Τάσος Αγρίτης. Ο επιθετικός του "Σίτι" σημείωσε και τα δύο τέρματα για την ομάδα του, πιστοποιώντας την πολύ καλή κατάσταση στην οποία βρίσκεται. Στο 40ό λεπτό άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ κι ενώ ο Βενιαμίν ήταν εξουδετερωμένος, ενώ τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με κεφαλιά από σέντρα του Μανουσάκη.

Βάσει της εικόνας του αγώνα το αποτέλεσμα ήταν αναμενόμενο. Το Αιγάλεω ήταν αυτό που είχε τις περισσότερες καλές στιγμές, πολλές εκ των οποίων παραλίγο να παραβιάσουν εκ νέου την εστία των γηπεδούχων, οι οποίοι αντέδρασαν λίγες φορές.