Φιλικό 2-1 επί του Κερατσινίου

Με την ευκαιρία του ρεπό στην Α' Εθνική ο Πανιώνιος έδωσε φιλικό αγώνα με το Κερατσίνι, στο οποίο επικράτησε με 2-1. Στον πάγκο της ομάδας έκατσε ο συνεργάτης του Γιόζεφ Μπουμπένκο, ο Γέιζα Φάρκας, αφού ο Σλοβάκος προπονητής αναμένεται στην Ελλάδα την Πέμπτη.

Aξίζει να σημειωθεί πως οι "κυανέρυθροι" ικανοποίησαν στο πρώτο 45λεπτο, ενώ έγινε και το ντεμπούτο του νεοαποκτηθέντα Γερμανού αμυντικού Τόμας Τσιχόν, ο οποίος έδειξε καλά στοιχεία αλλά χρειάζεται ακόμα χρόνο προσαρμογής.

Tα γκολ του Πανιωνίου πέτυχαν οι Λάνγκερ (24') και Μπρέσκα (32'), ενώ το Κερατσίνι είχε ανοίξει το σκορ με τον Αθανασόπουλο στο 22'.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Τζάχιτς, Σμίλιανιτς, Τσιχόν, Εξουζίδης (46΄ Γαλανόπουλος), Κιάσσος, Κοντοδήμος, Μαγκντί (46΄ Λαζαρίδης), Λάνγκερ (46΄ Γουνδουλάκης), Φερνάντεζ (46΄ Σέπαρντ), Μπρέσκα, Ναλιτζής.
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Δαρζέντας, Λοϊζίδης, Αθανασόπουλος, Καλύβας, Αναστασιάδης, Μισαηλίδης, Καλαμάρας, Σκάρος, Αγγελάκης, Ντρένοβα, Αντωνιάδης. Στο β΄ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Βατίστας, Κουρκούτης, Ντο Σάντος, Στρόμπουλος, Μπίμπης, Πικραμένος, Χατζής και Μπάρκας.