X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Δείτε τα γκολ του θριάμβου του Ολυμπιακού

Δείτε τα γκολ του "ερυθρόλευκου" θριάμβου επί της ΑΕΚ στο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο σκορ στο ντέρμπι με την ΑΕΚ με κεφαλιά του Μποτία στο 28ο λεπτό. Η φάση του γκολ προήλθε από κόρνερ που κέρδισαν οι Πειραιώτες και εκτέλεσε ο Τσόρι Ντομίγκες, με τον Μποτία να κερδίζει την εναέρια μονομαχία και με εξ επαφής κεφαλιά να ανοίγει το σκορ στο 28ο λεπτό του ντέρμπι.

ΙΔΟΥ ΤΟ 1-0 ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ:

Στο 70ο λεπτό το ντέρμπι πήρε ξανά "φωτιά", όταν ο Ιντέγε με ωραία ατομική ενέργεια (κοντρόλ και περιστροφή) και άψογο πλασέ, έκανε το 2-0 για τους "ερυθρόλευκους".

Ιδού το 2-0 του Ολυμπιακού:

Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 78', ο Κώστας Φορτούνης, ο οποίος είχε μπει πριν λίγο στο ντέρμπι, διαμόρφωσε το 3-0:

Ιδού το 3-0 του Ολυμπιακού:

Στο τέλος και συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις, ο Φορτούνης έκανε το 4-0 από το σημείο του πέναλτι.

Ιδού το 4-0 του Ολυμπιακού: