Η πρώτη φορά του Μαυροπάνου με τη φανέλα της Άρσεναλ
Θέμα στα βρετανικά μίντια έγινε η παρθενική προπόνηση του Ντίνου Μαυροπάνου με τη φανέλα της Άρσεναλ. Τον Έλληνα στόπερ καλωσόρισαν στους "Κανονιέρηδες" το τεχνικό επιτελείο και οι συμπαίκτες του.
![Η πρώτη φορά του Μαυροπάνου με τη φανέλα της Άρσεναλ](https://www.contra.gr/img/1572/7422714/753000/w460/460/mavropanos.jpg)
Από τα Γιάννενα στο Λονδίνο εν μία νυκτί όλα έμοιαζαν... μαγικά για τον Κωνσταντίνο Μαυροπάνο. Έφτασε όμως η στιγμή να πιάσει και δουλειά φορώντας τη φανέλα της Άρσεναλ.
Η πρώτη προπόνηση του πρώην στόπερ του ΠΑΣ στους "Κανονιέρηδες" έγινε θέμα στα βρετανικά Μέσα. Οι Άγγλοι ανέφεραν ότι τον Μαυροπάνο καλωσόρισαν το επιτελείο και οι νέοι του συμπαίκτες, ενώ ο ίδιος έδειξε με το... καλημέρα διάθεση να "τρέξει" αφού έφυγε πρώτος στη σειρά για το "ζέσταμα".
![Η πρώτη φορά του Μαυροπάνου με τη φανέλα της Άρσεναλ](https://www.contra.gr/img/5540/7422713/763000/o/140/0/mavropanos_pro.jpg)