Η τρίτη εμφάνιση δεν είναι ακριβώς Παρί...
Περισσότερο με... τερματοφύλακες θα μοιάζουν οι ποδοσφαιριστές της Παρί Σεν Ζερμέν, όταν θα κληθούν να φορέσουν τις τρίτες εμφανίσεις. Τις μοδάτες, τις διαφορετικές...
![Paris Saint-Germain's celebrates with their trophy after winning the French Cup 2017 Final soccer match, between Paris Saint-Germain (PSG) and Angers at Stade de France in Saint Denis, north of Paris, France, Saturday, May 27, 2017. (AP Photo/Francois Mori)](https://www.contra.gr/img/7778/7396934/483000/w460/460/psg.jpg)
Τα παραδοσιακά χρώματα της Παρί Σεν Ζερμέν είναι το κόκκινο και το μπλε. Πού και πού εμφανίζεται και το λευκό. Έχει φορέσει επίσης μαύρο, μωβ και πορτοκαλί.
Τώρα έφτασε η ώρα και του κίτρινου! Χρώμα ξένο, αλήθεια είναι... Διότι είναι η πρώτη φορά στα χρονικά που οι Παριζιάνοι θα λανσάρουν έναν τέτοιο χρωματισμό.
Όχι πως δεν έχουν υπάρξει χειρότερες επιλογές. Όπως, αναμφίβολα, η εμφάνιση της σεζόν 1993-94.
![Η τρίτη εμφάνιση δεν είναι ακριβώς Παρί...](https://www.contra.gr/img/6771/7396933/383000/o/140/0/psg_maillot.jpg)
Παρόλα αυτά Παρί αυτό το πράγμα δεν θυμίζει. Βραζιλία ναι...