Ήττα από την Μπρέντα

Ο ΟΦΗ δεν κατάφερε για ακόμη ένα ματς να πάρει καλό βαθμό στο δημιουργικό κομμάτι και, μοιραία, ηττήθηκε 1-0 από την Μπρέντα σε φιλική αναμέτρηση που έγινε επί ολλανδικού εδάφους.

Αρχικά ο ΟΦΗ είχε τη διάθεση να κρατήσει μπάλα και να δημιουργήσει, εν συνεχεία όμως πλήρωσε τα αμυντικά του λάθη και αφού γλύτωσε την παραβίαση της εστίας του στο 28' (δοκάρι του Έρικ Φάλκενμπουργκ), δέχθηκε γκολ στο 29' από τον Ούρος Μάτιτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τζενάρο Γκατούζο άλλαξε τη διάταξη σε 4-4-2 και η ομάδα του βελτιώθηκε, χάνοντας μάλιστα δύο καλές ευκαιρίες με τους Μάιρον Τζορτζ και Ζάχο Μαραθιανό.

Η Μπρέντα, πάντως, είχε δεύτερο δοκάρι στο 57ο λεπτό και απείλησε σε δύο ακόμη περιπτώσεις την εστία του Σήφη Δασκαλάκη στο τελευταίο τέταρτο.

Η σύνθεση του ΟΦΗ: Δασκαλάκης, Φαζός, Τριποτσέρης, Μονιάκης, Στάθης, Μακρής, Φραγκουλάκης, Μπανούσης, Κουτσιανικούλης, Σίσιτς, Πετρόπουλος.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Ραζάκ,Τζορτζ, Μαραθιανός, Αρτόλα, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, Δαμιανάκης