X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Ήξερες πόσο συχνά σκοράρει ο Κριστιάνο Ρονάλντο κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης;

Το αποψινό head to head και το ασύλληπτο ρεκόρ του CR7 κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης.

«Σήμερα είναι από αυτές τις μέρες που ανυπομονείς να παίξεις. Μια από αυτές τις ευκαιρίες να αποδείξεις τον λόγο που το Ολντ Τράφορντ λέγεται Θέατρο των Ονείρων. Ας δημιουργήσουμε ξανά τη συγκλονιστική ατμόσφαιρα που είδαμε στο τελευταίο μας παιχνίδι για να διατηρήσουμε ζωντανό το όνειρό του Τσάμπιονς Λιγκ. Είμαστε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ας το κάνουμε μαζί. Πάμε Κόκκινοι Διάβολοι».

Με αυτά τα λόγια, ο Κριστιάνο Ρονάλντο απηύθυνε κάλεσμα στους φιλάθλους της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για τον σημερινό μεγάλο αγώνα με την Ατλέτικο Μαδρίτης για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ στη ρεβάνς του 1-1 του Wanda Metropolitano. Ο άνθρωπος συνώνυμο του γκολ και κάτοχος 5 τίτλων Τσάμπιονς Λιγκ, ο ποδοσφαιριστής με τα περισσότερα γκολ από οποιονδήποτε άλλον έχει παίξει ποτέ το άθλημα, λίγες μέρες μετά το επιβλητικό χατ τρικ κόντρα στην Τότεναμ που ήταν το πρώτο του από τότε που γύρισε στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έδειξε την ανυπομονησία του για τον σημερινό κρίσιμο αγώνα. Ο αγώνας Μαν. Γιουνάιτεντ – Ατλέτικο προσφέρεται με 0% γκανιότα στο Pamestoixima.gr στην αγορά Τελικό Αποτέλεσμα έως την έναρξη του και 500+ αγορές

Το αποψινό head to head

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ παίζει για 12η φορά στην ιστορία της στη φάση των «16» της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης μετρώντας 7 προκρίσεις ενώ σε νοκ άουτ παιχνίδια κόντρα σε ισπανικές ομάδες έχει 8 προκρίσεις έναντι 9 των ισπανικών ομάδων. Εντός έδρας συνολικά, έχει 11 νίκες με ομάδες από την Ισπανία, 12 ισοπαλίες και 6 ήττες. Η Ατλέτικο έχει 15 στα τελευταία 19 εκτός έδρας παιχνίδια της στο Over 2.5 ενώ στα τελευταία της 5 παιχνίδια σκοράρει πάντα στο πρώτο ημίχρονο.

Το Pamestoixima.gr προσφέρει πάνω από 500 επιλογές για τον αγώνα μεταξύ άλλων για το αποτέλεσμα του ημιχρόνου, το Over/Under και το Goal/No Goal. Στον αποψινό αγώνα (22:00) δεν ισχύει ο κανόνας των εκτός έδρας γκολ.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης να κερδίζει στο ημίχρονο σε απόδοση 4.10 από το Pamestoixima.gr

Το ασύλληπτο ρεκόρ του κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης

Ο Τσόλο Σιμεόνε σε παλαιότερες δηλώσεις του είχε πει πως «αν ο Κριστιάνο Ρονάλντο δεν ήταν ποδοσφαιριστής, η Ατλέτικο Μαδρίτης θα είχε κατακτήσει 3 Τσάμπιονς Λιγκ». Ο Αργεντινός προπονητής που κατάφερε στην πορεία των ετών που κάθεται στον πάγκο των «ροχιμπλάνκος» να σπάσει το δίπολο Ρεάλ -Μπαρτσελόνα κατακτώντας 2 τίτλους πρωταθλήματος είχε αντίπαλο τον Ρονάλντο για πολλά χρόνια. Σε αυτές τους τις αναμετρήσεις, είδε τον CR7 να σκοράρει 25 γκολ σε 36 αναμετρήσεις με αντίπαλο την ομάδα του και μερικά εξ αυτών των τερμάτων στέρησαν στην Ατλέτικο την διάκριση στην Ευρώπη με γκολ που ήρθαν είτε σε τελικούς Τσάμπιονς Λιγκ, είτε λίγο νωρίτερα στη διοργάνωση. Στη φετινή σεζόν, ο Πορτογάλος σούπερ σταρ έχει 18 γκολ σε 32 συμμετοχές, 6 εκ των οποίων έχουν σημειωθεί σε επίπεδο Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο να σκοράρει το πρώτο γκολ σε απόδοση 5.50 από το Pamestoixima.gr