X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Κυπριακό... δώρο στον Ρούνεϊ και λύτρωση

Ο Απόλλων Λεμεσού προηγήθηκε στην έδρα της Έβερτον, όμως ο Γουέιν Ρούνεϊ ισοφάρισε μετά από απίθανη γκάφα του Γιούστε που έδωσε... ασίστ στον Άγγλο. Λυτρώθηκε με το γκολ της ισοφάρισης σε 2-2 ο Ισπανός (VIDEO).

Μόλις στο 12ο λεπτό ο Σαρντινέρο έκανε το 1-0 για τον Απόλλωνα μέσα στην Αγγλία, όμως μία απροσεξία έφερε το ματς στα ίσα. Ο Γιούστε δεν υπολόγισε σωστά και το γύρισμα του εκμεταλλεύτηκε άριστα ο Γουέιν Ρούνεϊ, ο οποίος με πλασέ έγραψε το 1-1.

Η Έβερτον πήρε το προβάδισμα στο 66' με τον Βλάσιτς, όμως ο Γιούστε πήρε... εκδίκηση και ισοφάρισε σε 2-2 στο 88' με τον Απόλλωνα μάλιστα να αγωνίζεται με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Ρομπέρζ στο 86ο λεπτό.