Μπάρτσα, Ρεάλ και οι υπόλοιπες της Primera έγιναν... ταινίες
Ο πρώτος γύρος της Primera Division ολοκληρώθηκε και η "Marca" τον συνόψισε με μαγικό τρόπο, ταιριάζοντας το όνομα κάθε ομάδας με κινηματογραφική ταινία. Δείτε τις PHOTOS!
![Μπάρτσα, Ρεάλ και οι υπόλοιπες της Primera έγιναν... ταινίες](https://www.contra.gr/img/6046/7423506/141000/w460/460/lalaiga.jpg)
H "Marca" έχει συνηθίσει το αναγνωστικό κοινό της σε αναπάντεχες ευχάριστες εκπλήξεις μέσω εντυπωσιακών πρωτοσέλιδων, ωστόσο τώρα θέλησε να τους κάνε και ένα διαδικτυακό δώρο.
Ποιό ήταν αυτό; Διάλεξε έναν τίτλο ταινίας για κάθε μία από τις 20 ομάδες που αγωνίζονται στην κορυφαία κατηγορία του ισπανικού πρωταθλήματος, ο οποίος να τις αντιπροσωπεύει για τα πεπραγμένα τους στις πρώτες 19 αγωνιστικές.
Κάπως, έτσι ο Ερνέστο Βαλβέρδε συνδέθηκε με τον... Νέλσον Μαντέλα καθώς για την Μπαρτσελόνα επιλέχτηκε η ταινία "Aνίκητος", στην Ρεάλ Μαδρίτης που απογοήτευσε μένοντας στην 4η θέση "κόλλησαν" τον τίτλο (της ιστορικής ταινίας) "Όσα παίρνει ο άνεμος" ενώ οι παίκτες της Σεβίλλης έγιναν οι "Κυνηγοί της Χαμένης Κιβωτού" ως άλλοι... Χάρισον Φορντ!
ΔΕΙΤΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 10 ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ... ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΟΥΣ:
Μπαρτσελόνα: Invictus (Ανίκητος)
![Μπάρτσα, Ρεάλ και οι υπόλοιπες της Primera έγιναν... ταινίες](https://www.contra.gr/img/8839/7423495/477000/o/140/0/foto1.jpg)
Ατλέτικο Μαδρίτης: The Wild Bunch (Άγρια Συμμορία)
![Μπάρτσα, Ρεάλ και οι υπόλοιπες της Primera έγιναν... ταινίες](https://www.contra.gr/img/7814/7423496/502000/o/140/0/foto2.jpg)
Βαλένθια: The Miracle of Marcelino (Το θαύμα του Μαρσελίνο)
![Μπάρτσα, Ρεάλ και οι υπόλοιπες της Primera έγιναν... ταινίες](https://www.contra.gr/img/429/7423497/505000/o/140/0/foto3.jpg)
Ρεάλ Μαδρίτης: Gone with the Wind (Όσα παίρνει ο άνεμος)
![Μπάρτσα, Ρεάλ και οι υπόλοιπες της Primera έγιναν... ταινίες](https://www.contra.gr/img/4719/7423498/581000/o/140/0/foto4.jpg)
Βιγιαρεάλ: Indecent Proposal (Ανήθικη πρόταση)
![Μπάρτσα, Ρεάλ και οι υπόλοιπες της Primera έγιναν... ταινίες](https://www.contra.gr/img/7483/7423499/585000/o/140/0/foto5.jpg)
Σεβίλλη: Raiders of the Lost Ark (Οι κυνηγοί της χαμένης κιβωτού)
![Μπάρτσα, Ρεάλ και οι υπόλοιπες της Primera έγιναν... ταινίες](https://www.contra.gr/img/6936/7423500/588000/o/140/0/foto6.jpg)
Μπέτις: Mi gran noche (Η μεγάλη μου νύχτα)
![Μπάρτσα, Ρεάλ και οι υπόλοιπες της Primera έγιναν... ταινίες](https://www.contra.gr/img/3008/7423501/591000/o/140/0/foto7.jpg)
Έιμπαρ: Any Given Sunday (Κάθε Κυριακή)
![Μπάρτσα, Ρεάλ και οι υπόλοιπες της Primera έγιναν... ταινίες](https://www.contra.gr/img/6847/7423503/649000/o/140/0/foto8.jpg)
Χετάφε: Volver (Γύρνα πίσω)
![Μπάρτσα, Ρεάλ και οι υπόλοιπες της Primera έγιναν... ταινίες](https://www.contra.gr/img/6244/7423504/657000/o/140/0/foto9.jpg)
Ζιρόνα: As Good as It Gets (Καλύτερα δεν γίνεται)
![Μπάρτσα, Ρεάλ και οι υπόλοιπες της Primera έγιναν... ταινίες](https://www.contra.gr/img/6512/7423502/660000/o/140/0/foto10.jpg)