Ναι μεν, αλλά για Αζεβέδο
Ο Μάρσιο Αζεβέδο συλλέγει... πληροφορίες, προτού παίξει για πρώτη φορά με τ' ασπρόμαυρα του ΠΑΟΚ. Ποια η 18άδα του Λουτσέσκου για τον Παναιτωλικό.
![ΤΟ ΝΕΟ ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΑΠΟΚΤΗΜΑ ΤΗΣ ΠΑΕ ΠΑΟΚ ΜΑΡΣΙΟ ΑΖΕΒΕΔΟ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΠΑΕ ΠΑΟΚ)](https://www.contra.gr/img/6779/7424336/482000/w460/460/azevedo.jpg)
Άλλη μια παρουσία στην αποστολή για τον Μάρσιο Αζεβέδο, αφού ήταν εξ αυτών που μπήκαν στη 18άδα για το εκτός έδρας ματς στο Αγρίνιο. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι ο Βραζιλιάνος αριστερός μπακ θα ντεμπουτάρει μετά τον ερχομό του στην Τούμπα.
Όχι μόνο γιατί δεν είναι στο επίπεδο που θα ήθελε ο Ραζβάν Λουτσέσκου, αλλά κυρίως γιατί ο ΠΑΟΚ αποδίδει πολύ καλά με το υπάρχον σύστημα, δεν δέχεται γκολ - ούτε καν φάσεις, και δεν υπάρχει λόγος να μπει... χέρι στο βασικό σχήμα.
Κάποια στιγμή θα έρθει και η σειρά. Προς το παρόν δεν είναι η ώρα του, εκτός κι στο φινάλε βρεθεί η ευκαιρία.
Συνολικά προπονητής του "Δικεφάλου" επέλεξε να έχει μαζί του τους Ρέι, Πασχαλάκη, Μάτος, Αζεβέδο, Μαλεζά, Κρέσπο, Βαρέλα, Κάνιας, Μαουρίσιο, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Ελ Καντουρί, Βιεϊρίνια, Κάμπος, Μακ , Λημνιό, Κουλούρη και Πρίγιοβιτς.
Φυσικά εκτός είναι ο τραυματίας Πέλκας.