X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Ο Χουάντερσον ξέρει από... πέναλτι

Ο Σίλβα Χουάντερσον συνεχίζει να βελτιώνει το ποσοστό επιτυχίας του στα πέναλτι, πιάνοντας ένα ακόμα κόντρα στον... άχαστο, μέχρι χθες, Χαμζά Γιουνές. Δείτε σε ποιους άλλους αρνήθηκε το γκολ.

huaderson MOTIONTEAM

Ο Ηρακλής δεν τα κατάφερε κόντρα στην Ξάνθη στο πρώτο ματς της ομάδας για το 2017, αφού γνώρισε την ήττα με 1-0 στο Καυτανζόγλειο.

Οι άνθρωποι του "γηραιού" έχουν πολλά παράπονα από την διαιτησία της αναμέτρησης, ενώ στο 21ο λεπτό ο Χουάντερσον απέκρουσε πέναλτι του Γιουνές.

ΣΟΥΠΕΡ ΠΟΣΟΣΤΟ

Αυτό ήταν το 5ο πέναλτι που αποκρούει ο Βραζιλιάνος τερματοφύλακας στην Ελλάδα και το πρώτο χαμένο για τον Τυνήσιο φορ των Ακριτών στη χώρα μας ( μετρά 3/4 πλέον)!

Συγκεκριμένα ο Χουάντερσον έχει ποσοστό επιτυχίας 36%, αρκετά υψηλό αν σκεφτούμε πως ουσιαστικά πρόκειται για... ρώσικη ρουλέτα. Ας δούμε τα όλα τα πέναλτι στην καριέρα του στην Ελλάδα και ποια από αυτά δεν έγιναν γκολ: