Τα γκολ του "Γ. Καραϊσκάκης" (VIDEOS)

Δείτε σε videos τα γκολ της αναμέτρησης του "Γ. Καραϊσκάκης" μεταξύ του Ολυμπιακού και της Μάλμε.

Μετά από εκτέλεση πλαγίου του Αρτούρ Μαζουακού και στραβοκλωτσιά του Μάγκνους Έρικσον, ο Παϊτίμ Κασάμι πήρε την κεφαλιά κι ο Νταβίδ Φουστέρ με νέα κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έδωσε το προβάδισμα στους "ερυθρόλευκους".

H σουηδική ομάδα βγήκε στην κόντρα από δεξιά με τον Εμίλ Φόρσμπεργκ, ο οποίος έκανε το γύρισμα κι ο επερχόμενος Κρουν πλάσαρε ψύχραιμα, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, πάντως, ο Αλεχάντρο Ντομίνγκες ξανάβαλε σε θέση οδηγού τον Ολυμπιακό με τρομερό σουτ.

Η Μάλμε δεν το έβαλε κάτω και μετά από χαμηλή σέντρα του Τίνερχολμ από δεξιά, ο Ρόσενμπεργκ έκανε το πλασέ με το αριστερό και ισοφάρισε 2-2 στο 81'.

Ο τελευταίος λόγος, όμως, ανήκε στον Ολυμπιακό, αφού τα γκολ των Μήτρογλου και Αφελάι στα τελευταία λεπτά του χάρισαν το εισιτήριο του Europa League