X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Ο Μανιάτης απάντησε στο τέρμα του Παπάζογλου με γκολ στον Σηφάκη

Τρεις Έλληνες στον αγώνα Σταντάρ Λιέγης - Κόρτραϊκ, οι δύο σκόραραν, ο τρίτος δέχθηκε ένα γκολ!

Μανιάτης-Σταντάρ Λιέγης BELGA

"Συρτάκι" παίζουν στο 1ο ημίχρονο τα μεγάφωνα του "Μορίς Ντιφρέσν", αφού στην αναμέτρηση της Σταντάρ Λιέγης με την Κόρτραϊκ σκόραραν και δύο Έλληνες, οι Γιάννης Μανιάτης και Θανάσης Παπάζογλου.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενος ο υψηλόσωμος επιθετικός στο 12ο λεπτό, βάζοντας τέλος σε ένα άσχημο διάστημα σχεδόν δύο μηνών δίχως γκολ με το 8ο τέρμα του στο πρωτάθλημα.

Η απάντηση ήρθε στο 31ο λεπτό, όταν ο Ματιέ Ντοσεβί ανατράπηκε στη μεγάλη περιοχή και ο διεθνής μέσος ανέλαβε την ευθύνη της εκτέλεσης του πέναλτι.

Ο Μανιάτης σημάδεψε σωστά, ο Μιχάλης Σηφάκης που υπερασπίζεται την εστία της Κόρτραϊκη για δεύτερο σερί παιχνίδι δεν κατάφερε να αποσοβήσει το γκολ και η Σταντάρ ισοφάρισε σε 1-1, αν και με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Σαμί Με στο 7'.